המספרים מהניצחון על באיירן

חלוקה שווה של נקודות בין הקלעים, ניצחון מוחץ בריבאונד וזוסמן שממשיך להשתפר.

שילה רוזנפלד , כ"ב בכסלו תשע"ט

טאריק בלאק, גבוה מעל שחקני באיירן, הערב
טאריק בלאק, גבוה מעל שחקני באיירן, הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

בשעה טובה, מכבי תל אביב השיגה ניצחון שני העונה ביורוליג וזה קרה אחרי תצוגה מרהיבה בהיכל, שליטה מוחלטת בריבאונד ונחישות יוצאת דופן בכל פרמטר.

הצהובים ידעו להגיע מוכנים ומרוכזים מהפתיחה וסוף סוף להראות חלוקה כמעט שווה ברשימת הקלעים, מה שמראה על הכישרון הרב של מכבי השנה ובעידן ספארופולוס הוא בא יותר לידי ביטוי. אגב, הצהובים, שפגשו את הגרמנים בפעם השלישית בלבד, נשארו מושלמים ועשו זאת באופן מוחץ. המספרים מהניצחון:

* הצבע של באייירן מינכן היה פרוץ ומכבי תל אביב ניצלה את זה כדי לרשום משחק מצוין של 60% ל-2. באחוזים משלוש, יש עוד מקום לשיפור עם 30% בלבד. אולי כשסקוטי ווילבקין יחזור לעצמו, זה ייראה אחרת.

* אפרופו ווילבקין. הגארד של מכבי תל אביב השתפר ותפר שתי שלשות מרשימות, אבל משמונה ניסיונות. לעומת זאת בקטגוריה של האחוזים לשתיים, הוא סיים עם מאזן מושלם של 2/2. הוא סיים בסה"כ עם 10 נקודות, 5 אסיסטים ובלי שום איבוד. חשוב לציין שווילבקין שומר על בגרות ולא מתפרע יותר מדי ולוקח זריקות פנויות או של סוף שעון ולא כופה את המשחק עליו.

*מה שניצח למכבי את המשחק היה הכדורים החוזרים. מכבי לקחה לא פחות מ-43 כדורים חוזרים, כש-20 מהם בהתקפה. היה חסר למכבי עוד שני כדורים חוזרים בהתקפה כדי להשוות את שיא המועדון בכדורים חוזרים ועוד 5 כדי להשוות את שיא הכדורים החוזרים למשחק ביורוליג, שעומד על 25. הגרמנים, לעומת זאת, לקחו 21 כדורים חוזרים ורק 8 בהתקפה. זה התבטא במדד. מכבי סיימה עם מדד 113 לעומת 73 בלבד של באיירן.

*חלוקה שווה מאוד של הקלעים של מכבי תל אביב. כל השחקנים, למעת נמרוד לוי, שלא קיבל הזדמנות ממשית, קלעו ובאחוזים סבירים. הנה החלוקה: 14, 13, 12, 10, 9, 9,9, 8, 7, 4.

* השחקן היעיל של המשחק הוא טאריק בלאק. הביג- מן הנהדר של מכבי, סיים עם שורה סטטיסטית מרשימה של 12 נקודות, 6 ריבאונדים ואסיסט ובאחוזים מצוינים (5/7 ל-2 ו2/2 מהעונשין). הוא היה מקבל יותר דקות, אם לא היה מסתבך בבעיית עבירות מוקדמת.

* עם כל הכבוד לכל הנתונים עד כה, הסיפור הגדול של המשחק היה יובל זוסמן. ספארולוס אמר שברצונו לבנות בסיס ישראלי לשנים הקרובות. בשיחות סגורות אמר שישתמש בעיקר בזוסמן. אמר ועשה. הכישרון של מכבי תל אביב גם הערב קיבל קרדיט נרחב ממאמנו והחזיר עם שיא קריירה חדש ביורוליג של 9 נקודות, 4 ריבאונדים ואסיסט ובאחוזים נפלאים (3/4 ל-2 ו1/1 ל-3) ועזר למכבי לגמור את המשחק עם נקודות חשובות בפתיחת הרבע הרביעי.

בסיום המשחק ראינו כמה הוא אהוב על הקהל, כשקיבל מגפון וניצח על העידוד הנהדר של הקהל של מכבי תל אביב. הקהל, כמובן, מצפה סוף סוף לישראלי שיהיה משמעותי ביורוליג. נראה שזוסמן בהחלט בדרך לשם ובגדול. יש הבדל עצום בזוסמן של העונה לזוסמן של העונה שעברה, שהיה חסר ביטחון.

לסיכום, מכבי השיגה ניצחון מוחץ ובצדק. הצהובים היו אגרסיביים מאוד, סיפקו מהלכים מרשימים וסיפקו משחק קבוצתי עם 21 אסיסטים. אבל אין זמן לחגיגות, כי בשבוע הבא יש משחק שחייבים לנצח והוא מול נועלת הטבלה, דרושפאקה. לסקוטי ווילבקין, זה יהיה משחק פיקנטי והוא יחזור לאולם שבו זכה בשנה שעברה ביורוקאפ ושיחק בו שלוש שנים והפך שם לאחד הקלעים הטובים באירופה.

מי יודע, אולי שם, הוא ישפר את הזריקות מחוץ לקשת ויהפוך את מכבי לקבוצה שלה ציפו בתחילת הקיץ. בסופו של יום, עם כל המחמאות, הסטטיסטיקה אומרת שצריכים לנצח 14 מ-20 המשחקים שנותרו. את המומנטום מהמשחק הנוכחי חייב למנף למשחקים הבאים שיהיו קריטיים להמשך.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il