השרה שקד בכנס ערוץ 7:
לבטל את הוועדה למינוי בכירים

שרת המשפטים בכנס ערוץ 7 בעיר בוורלי הילס: לבטל את הוועדה למינוי בכירים. אם מינוי אדרי יגיע להחלטת הממשלה - אצביע בעד.

עוזי ברוך , כ"ב בכסלו תשע"ט

השרה שקד בכנס ערוץ 7 בלוס אנג'לס
השרה שקד בכנס ערוץ 7 בלוס אנג'לס
צילום: ערוץ 7

שרת המשפטים איילת שקד השתתפה הלילה (חמישי) בכנס ערוץ 7 בעיר בוורלי הילס שבמחוז לוס אנג'לס.

במהלך האירוע ניתנה תעודת הוקרה לראש עיריית בוורלי הילס על מלחמתו בארגוני ה- BDS.

שקד נשאלה על עמדתה באשר להחלטת הוועדה למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס גולדברג לפסול את מינוי צ'יקו אדרי למפכ"ל המשטרה.

"לאחר קריאת שתי חוות הדעת, אוכל לומר את דעתי בפה מלא: חוות הדעת של נציב שירות המדינה פרופ' הרשקוביץ ומשה טרי בהירה והגיונית, בעוד חוות הדעת של השופט בדימוס גולדברג ופרופ' איינהורן אינה מתיישבת עם השכל הישר. או כמו שאומרים המשפטנים: לוקה בחוסר סבירות", השיבה שקד.

לדבריה, "ניצב (בדימוס) אדרי עבר ויה דלורוזה בהליך המינוי. אם אחרי כל הבדיקות נמצאה פגישה עם עו"ד פישלר ודו"ח מבקר מדינה שלא מנע ממנו להיות מפקד מחוז ומנכ"ל משרד, אז אין כל מניעה למנותו.

בנוסף, הוועדה למינוי בכירים היא מייעצת, לא ממנה. לממשלה יש שיקול דעת רחב לשקול את המינוי לאור חוות הדעת. במידה ששר הבט"פ יביא את מינויו של צ'יקו אדרי לאישור הממשלה - אצביע בעד".

באשר לעצם עבודתה של ועדת גולדברג אמרה שקד כי, "הוועדה למינוי בכירים קמה מכוח החלטת ממשלה בשנת 1999 כלקח מפרשת בראון-חברון. הוועדה מיותרת ומסרבלת את הליכי המינוי. הדבר הנכון לעשות הוא לבטלה ובמקום זאת שהשר הרלוונטי יניח את המינוי בפני הממשלה כחודש, על מנת לתת זמן לדיון ציבורי. לאחר מכן יביא את המינוי להחלטת ממשלה. כנהוג בכל הצעת מחליטים, גם כאן תוגש חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה. גם היום ועדת גולדברג נשענת על חוות דעתו של היועמ"ש. לכן אין טעם בהליך הכפול והמסורבל הזה".