''ביציאה אל האור יש ממד של התאבדות"

ספר ביכורים של המשורר אהרלה אדמנית, "כשפגע בי האור השואל", הושק במכללת חמדת הדרום.

אורלי הררי , כ"ב בכסלו תשע"ט

אדמנית באירוע
אדמנית באירוע
צילום: חמדת הדרום

אהרלה אדמנית השיק השבוע את ספר הביכורים שלו, "כשפגע בי האור השואל", באירוע חגיגי שנערך במכללת חמדת הדרום.

אדמנית, עורך לשון ותוכן העובד מזה מספר שנים כספרן בספריית המכללה, החל לכתוב לפני כשנה וחצי ואיגד כ-80 משיריו יחד.

שם הספר, "כשפגע בי האור השואל", לקוח מהשורה הראשונה של השיר הראשון בספר, אשר עותק שלו נשלחה ליוצר והמוזיקאי אברהם מוסקל, חבר להקת עלמא. מוסקל התרגש מהיצירות ובמיוחד משיר הנושא של הספר אותו בחר להלחין ובערב ההשקה הופיע עם השיר לראשונה.

הספר מדגיש את מעגלי ההיכרות השונים של האדם ואת יחסו עימהם, בהם בין האדם לעצמו, לבני משפחתו, לבורא העולם ולשאר הבריאה.

בערב ההשקה השתתפו המשוררת ד"ר סיון הר-שפי, המשורר יצחק כהן שגם הנחה את הערב, נשיא מכללת חמדת הדרום פרופ' שאול קרקובר, הרב ד"ר דניאל ניקריטין ראש החוג לחינוך במכללה, חבר להקת עלמא אברהם מוסקל, משפחה ואורחים שבאו לכבד את חתן השמחה. בסיום הערב אביו של אדמנית בירך בהתרגשות את ברכת הטוב והמיטיב.

המשורר הנרגש סיפר: "עניין השירים הוא פלא גדול עבורי. את השיר הראשון שלי כתבתי בגיל מאוחר יחסית, בערב יום ההולדת 34, ואז המעיין פרץ ונבע, שיר ועוד שיר. בהסתכלות אחורה ראיתי את המסילות והייסורים, את התהליכים שעברתי עם עצמי, עם המשפחה ואחרים, שהובילו לכל שיר ושיר. החשיבות הגדולה של השירים והכתיבה, היא נתינת מקום לכאב שחורז וחוזר ברבדים שונים, ודווקא לתת מקום לכאב זה המקום שמצמיח, מאפשר להבין, להשלים עם דברים, ולצמוח מתוך זה. זה מה שפתח את המעיין".

עוד הוסיף: "בעצם פרסום הספר והיציאה אל האור, בגילוי ובהיחשפות – יש ממד של התאבדות. לתת את עצמי, עם החולשות והחוזקות והייחודיות לעולם. בהתרגשות גדולה אני רוצה להודות לקב"ה על התהליך והדבר הנפלא הזה, לאנשי המכללה שעזרו ותמכו, לצוות הספרייה שיזם את ארגון הערב, ובעיקר למשפחתי שכל הקושי והתהליכים שעברתי ושעברנו יחד, בסוף עולים למקום אחד של קרבה ואהבה".

נשיא מכללת חמדת הדרום, פרופ' שאול קרקובר, אמר "אדם הכותב שירה עוסק בגילוי ובחשיפה. הוא מגלה מילים יפות ונדירות, צירופי מילים, אך בתהליך יש גם גילוי עצמי רב מאוד, חשיפה אישית. אנו מתרגשים לחגוג כאן במכללה את האירוע, כי יש לנו משורר! אני מאחל לך שתמשיך ותגלה דברים יפים לך ולעולם כולו".