"לאיזה שפל אנשים יכולים להגיע"

ראש הוועדה למינוי בכירים השופט בדימוס אליעזר גולדברג דוחה בתוקף את הטענות שעלו סביב פסילת מועמדותו של ניצב צ'יקו אדרי למפכ"ל.

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ט

השופט בדימוס אליעזר גולדברג
השופט בדימוס אליעזר גולדברג
צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

יו"ר הוועדה למינוי בכירים בשירות הציבורי, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, דוחה הבוקר (ראשון) בתוקף את הרמיזות על מניע גזעני בהחלטת הוועדה בראשותו לפסול את מינוי ניצב משה (צ'יקו) אדרי למפכ"ל.

"לא יאומן לאיזה שפל אנשים יכולים להגיע", אמר גולדברג לחדשות 2.

מקורבים לשופט גולדברג אמרו הבוקר, "הוא לא צריך להתווכח אם הוא גזען או לא גזען. השאלות בעניין הזה מיותרות, התשובות מיותרות ויותר מכל האמירות שמיוחסות לשופט מיותרות".

אמש פורסמו בחדשות עשר דבריו של גורם משפטי בכיר אשר מתח ביקורת על השופט בדימוס אליעזר גולדברג שפסל את מועמדותו של ניצב משה צ'יקו אדרי למפכ"ל המשטרה.

"גולדברג חיפש את אדרי, וחשב מהרגע הראשון שהוא טיפש, שוטר שלא יודע קרוא וכתוב" אמר הגורם, "הפגישה בין אדרי לבין עורך דין פישלר הייתה רק תירוץ לפסילת אדרי".

"מהרגע הראשון השופט גולדברג חשב שאדרי לא מתאים לתפקיד המפכ"ל. אחרי שאלשיך יצא מהוועדה, גולדברג היה מוקסם, ממש התאהב באלשיך, במטאפרות שלו, באנקדוטות, במשחקי המילים. כשאדרי התחיל לדבר הוא דיבר מבולגן, ולא הרשים אותו. גולדברג חשב שהוא לא העיפרון הכי מחודד בקלמר ואני עדין, ויכול להיות שהוא צודק, אבל להפוך אותו למושחת?".

על פי הגורם, "מאותו הרגע גולדברג לא הפסיק לחפש, למרות שתלונתו של רפי רותם שוכבת בוועדה מ-2 בנובמבר, שבועיים לפני הפגישה עם עו"ד פישלר. גולדברג קיווה שהפוליגרף לאדרי יטרוף את הקלפים, אבל אדרי עבר את המבדק בהצלחה. ואז שכולם חשבו שאפשר להתקדם, גולדברג חזר לעניין הפגישה.

''התחושה היא שזה נעשה בכח. למה השתמש בקול הכפול? הרי זה תיקו, למה לא לתת ליועץ המשפטי להחליט או לשר. לטעמי גולדברג חרג מסמכות, הטהרנות הזאת מסוכנת – והיא מאפיינת בעיקר אנשים שלא ירדו מעולם ממגדל השן", סיכם הגורם.