אטרקציות הליכה ושוטטות בירושלים

קיבצנו כמה אתרים מפתיעים ומקוריים ששווה להגיע אליהם ברגל

תוכן שיווקי , כ"ד בכסלו תשע"ט

שוק מחנה יהודה
שוק מחנה יהודה
מאיר סלע

לבחור מסלולים אחדים ומומלצים לטיול רגלי בירושלים הוא דבר כמעט בלתי אפשרי. בירתנו האהובה, העתיקה והמסקרנת כל כך, מכילה בתוכה "מעורב ירושלמי" של שכונות, סגנונות, אתרים היסטוריים ותרבות. אולם היות ואנו מוגבלים בזמן ובמקום, קיבצנו כמה אתרים מפתיעים ומקוריים ששווה להגיע אליהם ברגל בעיר.

חומותייך ירושלים

אין כמו סיור בעיר העתיקה של ירושלים, אולם סיור רגלי על חומות ירושלים יכול רק להעצים ארת ההתפעלות מנופיה המרהיבים של העיר .

לידע כללי, חומות ירושלים העתיקות מהות שריד לחומות עתיקות אף יותר שנחרבו בתקופות שונות בעבר, כאשר ההערכה ההיסטורית היא שחומת ירושלים המקורית, נבנתה עוד בתקופה הכנענית. חומת ירושלים סביב העיר העתיקה כיום, נבנו בתקופת השלטון העות'מאני, בערך לפני כ-500 שנה. ניתן לטייל על חומות ירושלים בשני מסלולים היוצאים משער יפו, שניהם בתשלום. חשוב לציין ששני המסלולים אינם מעגליים. אם ברצונכם לטייל סביב החומות באופן עצמאי, מומלץ לגשת לסוכנות השכרת רכב בירושלים ולצאת לטיול באופן עצמאי.

טבע עירוני בפארק ירושלים

אנשים רבים אינם מכירים כראוי את פארק ירושלים, אשר למען הדיוק, כולל כ-15,000 דונם (!) של יערות, חורשים, טרסות מסורתיות, מעיינות טבעיים ועוד. אחד הדברים הנפלאים ביותר בפארק הוא העובדה שהוא מחולק למרחבים שונים, המהווים מעין מתחמים טבעיים עצמאיים וכוללים בתוכם מגוון אפשרויות טיול רגלי, כולל הגעה רגלית למקום מנקודות מוצא רבות, כמו שכונת רמות, מבשרת ציון, שכונת קרית מנחם ועוד. אגב, מדובר בטיול מושלם עבור מי שמגיע עם רכב ומעוניין להחנות אותו באזור פחות עמוס וסואן.

סיור בשוק מחנה יהודה

שוק מחנה יהודה מהווה את אחד השווקים המוכרים, האהובים וגם הוותיקים בארץ ישראל. ההגעה לשוק יכולה להתבצע על ידי הליכה קצרה יחסית מתחנה מרכזית, או על ידי הרכבת הקלה בעיר (ניתן להגיע גם על ידי אוטובוס, תלוי מהיכן אתם מגיעים). סיור בשוק מומלץ בכל שעות היום, שכן ניתן למצוא בו דוכנים רבים, מסעדות וחנויות בוטיק.

אם יימאס לכם מאווירת השוק השוקקת, ניתן להגיע ממנו לאזורים רבים ומומלצים לסיור רגלי בירושלים, לרבות רחוב אגריפס וממנו היציאה לסמטאות רבות ולמדרחוב, וכן, לסיורים רבים בשכונות נחלאות כאוות נפשכם. יציאה מהשוק לכיוון רחוב יפו והליכה לכיוון רחוב הנביאים ובמורדו, תביא אתכם למגוון תחנות מומלצות, לרבות כמה אתרים מרכזיים כמו בית החולים האיטלקי, שכונת מוסררה ועוד.

ולסיכום, טיפ למטיילים

ירושלים היא עיר גדולה ולמטייל שמגיע לזמן מוקצב אין את הזמן לבזבז על הגעה מנקודה אחת לשנייה. אמנם התחבורה הציבורית בעיר נוחה, והרכבת הקלה בהחלט מהווה שדרוג משמעותי וחסכוני למטייל, אך באם אתם מוגבלים בזמן, כדאי לחשוב על השכרת רכב לטיול שלכם. בצורה זו, לא תהיו תלויים בדבר ותוכלו לנוע בקלות מאטרקציה אחת לשנייה, כאשר בכל אטרקציה אתם יכולים לקחת את הזמן, לשוטט ברגל, ולהספיק לחוות את כל נופיה ואתריה הקסומים של העיר!