עשר פעילויות לחנוכה שעלותן עד 20 ש"ח

עמותת "פעמונים" ריכזה עבורכם פעילויות בחג החנוכה שלא מחייבות "משכנתא" כדי להשתתף בהן עם הילדים.

באדיבות ''פעמונים'' , כ"ד בכסלו תשע"ט

חנוכה, סביבון, חנוכיה, מנורה
חנוכה, סביבון, חנוכיה, מנורה
istock

בחנוכה רבים הולכים עם הילדים להצגה, לפסטיגל או להופעה. ההופעות נמכרות לנו בהנחות משמעותיות: קופונים, דרך חברות האשראי, מועדוני צרכנות, ועדי עובדים ועוד.

בצד ההופעות הגרנדיוזיות והיקרות שעלויותיהן למשפחה בת מספר ילדים מסתכמות במאות שקלים, גם כאשר נרכשו בהנחה, ניתן למצוא הפקות צנועות וזולות יותר. יתכן כי כשתבחרו ללכת להופעה נוצצת פחות תתקלו לבטח בטענה של הילדים "כולם הולכים ל...".
אנו ממליצים להפוך את הדיון על "כולם עושים" לדיון משמעותי על לחץ חברתי וצרכנות נבונה.

החלטתם לתת צ'אנס להופעות שעולות פחות? קבלו כמה רעיונות:

סיור במרכז המבקרים של מיכל נגרין - העולם של מיכל נגרין בבת ים יציג בחנוכה את עולמה של המעצבת, פרטי האופנה ומוצרי הלייף סטייל שלה, החזון העיצובי ובכלל סיפור הצלחה מעורר השראה.
מקום הפעילות: בת ים
אותיות קטנות וחשובות: שימו לב שיש שתי אפשרויות לפעילות - עם סדנה ובלי. תוכלו להמשיך את הביקור עם יצירה בבית בעלות נמוכה יותר.
עלות: כרטיס בסיסי עולה 20 ₪
למידע נוסף על הפעילות וקישור להרשמה

עולם האגדות: מחזמר חנוכה 2018 - רמי לוי יוצא במופע אטרקטיבי לקראת חג החנוכה. עלות: עלות כרטיס למופע היא 19.9 ₪

מקום הפעילות: תל אביב, ירושלים וחיפה
אותיות קטנות וחשובות: מחירו של המחזמר זול מאוד אבל תוכלו לרכוש כרטיס במחיר זה בתנאי שתרשמו למועדון של רמי לוי. ב''פעמונים'' מדגישים שאין מתנות חינם, וההנחה על המופע מאפשרת לרשת רמי לוי להגדיל את חברי המועדון שלה. בדקו שזה אכן מתאים לכם.
לרכישת כרטיס

תאטרון - סיפור - תאטרון הקרון הוא תאטרון בובות אומנותי המציע בחנוכה פעילות תאטרון בובות המלווה סיפור הקשור לחג החנוכה.

מקום הפעילות: ירושלים
אותיות קטנות: לתאטרון פעילויות טובות רבות. אם תרצו להיצמד לבילוי של עד 20 ₪ בחרו את פעילויות תאטרון-סיפור זה, או זה למשל.

מרכז מבקרים בנק ישראל - מרכז המבקרים החדש של בנק ישראל מציג את תפקידיו העיקריים של הבנק המרכזי ואת תרומתו לכלכלת המדינה, את תולדות המטבע בארץ ואת השתקפות מורשת העם והמדינה במערכת המטבע.

עלות: חינם
מקום הפעילות: תל אביב
אותיות קטנות וחשובות: הפעילות איננה כרוכה בתשלום אולם קחו בחשבון את מיקומו של מרכז המבקרים במרכז תל אביב כך שחניה תעלה לכם הון באם תגיעו ברכב פרטי.
למידע נוסף וקישור להרשמה

הרצלילנבלום - מוזיאון פרטי שהוקם ע"י בנק דיסקונט ומציג בפני מבקריו את ההיסטוריה של הבנקאות בכלל והבנקאות הישראלית בפרט, הביקור במוזיאון מאפשר לכם להציץ אל שנותיה הראשונות של תל אביב, בדגש מיוחד על חיי המסחר והכלכלה שלה. במוזיאון סדנאות חווייתיות ואינטראקטיביות, המלמדות את הילדים והנוער על התפתחות אמצעי התשלום מסחר החליפין ועד ימינו, צרכנות נבונה ומושגי יסוד בחינוך פיננסי.

עלות: חינם
מקום הפעילות: תל אביב
אותיות קטנות: הפעילות איננה כרוכה בתשלום אולם קחו בחשבון את מיקומו של מרכז המבקרים במרכז תל אביב ואת עלויות החניה הגבוהות למגיעים ברכב פרטי.
להרשמה לפעילות

מוזיאון הנגב לאומנות – במוזיאון תערוכות אמנות ישראלית ובין-לאומית מודרנית ועכשווית. בחופשת חנוכה המוזאון יעבוד במתכונת ייחודית וכל יום בשעה 11:00 יתקיים סיור מודרך לילדים ולמשפחות במוזאון הנגב וכן במוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח ללא תוספת תשלום. כמו כן, כל משתתף ומשתתפת יקבלו גלויות הפעלה ייחודיות של המוזאון ויגלו בעצמם פינות ומוצגים נסתרים. המוזאון ייפתח בשבוע של חג החנוכה כל יום משעה 10:00 (חוץ מיום ראשון).

עלות: ילדים עד גיל 5 בחינם, ילדים בגילאי 5-18 10 ₪ ומבוגרים 20 ₪
מקום הפעילות: באר שבע

פסטיבל ילד פלא באשדוד - פסטיבל ילד פלא הוא פסטיבל שירי ילדים שלא יעשה לכם חור בכיס בלשון המעטה. מחיר כרטיס לפסטיבל זה עומד על 20 ₪ בלבד והוא מנציח את מורשת פסטיבלי חנוכה עם ילדים מוכשרים בגילאי 5-14 שיעלו לבמה לשיר ממיטב שירי הילדים של עוזי חיטמן ומשירי תוכנית הטלוויזיה פרפר נחמד. כיאה למורשת הפסטיבלים בחנוכה גם כאן יעלו לשיר אמנים מוכרים כמו דודו זר כוכב התוכנית "פרפר נחמד" והבובות האהובות אוזה, בץ, שבי ונולי,מרינה פיינגולד, בוריס סולטנוב (בוגר "כוכב נולד") ועוד .

מקום הפעילות: אשדוד - מרכז דיונה
עלות: 20 ₪.
להזמנת כרטיסים ופרטים: 08-8648585 ,054-4867094 (אלה).

ביקור לילה מדליק בנמל קיסריה: 2-10/12 החל מ-17:00 - נמל קיסריה מתקשט באור לכבוד חג החנוכה ומזמין את המשפחות לבילוי ערב מהנה ברוח החג. מבקרי הנמל יוכלו ליהנות משלל אורות שמחים וצבעוניים של קישוטי תאורה מיוחדים וחגיגיים - כולל חנוכיית ענק מוארת על במת המקדש העתיק של הקיסר אוגוסטוס.

עלות: ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום, הכניסה לנמל חופשית.

מקום הפעילות: נמל קיסריה

אותיות קטנות: הכניסה ללא עלות אולם החניה כרוכה בתשלום.

אירועי "שבוע המורשת בישראל" - משרד ירושלים ומורשת, רשות הטבע והגנים, המועצה לשימור אתרי מורשת ורשות העתיקות, מציעים בחג החנוכה 2018 מגוון רחב של פעילויות לשבוע המורשת בישראל.

שבוע המורשת הוא הזדמנות נהדרת לפגוש את העבר בשפה עכשווית ועדכנית, באמצעות מדריכים מיומנים, מיצגים חדשים שמעירים את העבר לחיים, ואתרים שמספרים את סיפורה של הארץ ומתיישביה לאורך ההיסטוריה.
מיקום הפעילות: בכל רחבי הארץ

עלות: משתנה מפעילות לפעילות אולם יש מבחר פעילויות חינמיות.

לפרטים נוספים

פארק המעיינות – הפארק כולל מעיינות ופלגים שמימיהם נובעים בלב אזור חקלאי. בפארק נסללו דרכים באורך כולל של כ-15 ק"מ, והם מובילים את המטיילים בבטחה למעיינות. הפיתוח בפארק מזערי ונותן את כל הכבוד לטבע.

מיקום הפעילות: לרחבת החניה של פארק המעיינות מגיעים מהכיכר שלפני שער גן לאומי גן השלושה. בכיכר פונים ימינה, עוקפים את גן השלושה בדרך העוברת במקביל לגדר הגן הלאומי ומגיעים ישר לחניה.

עלות: החניה והכניסה לפארק להולכי רגל ולרוכבי אופניים - ללא תשלום

האותיות הקטנות: הכניסה חינם אבל התניידות בכלי תחבורה לסיור בפארק כרוכה בתשלום לא קטן.

-------------

ארגון פעמונים הוא ארגון התנדבותי, המסייע למשפחות וליחידים בתחום ההתנהלות הכלכלית. הסיוע ניתן באמצעות אלפי מומחי פעמונים בתחום כלכלת המשפחה וכולל: מידע וכלים לעבודה עצמית, מענה מקוון לשאלות, פגישת ייעוץ חד–פעמית וליווי כלכלי אישי או קבוצתי שנמשך כמה חודשים. בנוסף, מפעיל הארגון תכניות לחינוך פיננסי בכל הארץ, הכוללות הרצאות, מערכי לימוד וסדנאות קבוצתיות.