מייקל אורן: לשים קץ לשיטת "הכל שפיט''

"ישראל שרויה במצב שבין ספר שופטים לבין ספר מלכים - אם לא נשכיל לעשות רפורמה ולא נרסן את השופטים, נקבל מלכים", אומר סגן השר אורן

ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ט

מייקל אורן
מייקל אורן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סגן השר מייקל אורן הגיב הבוקר (ראשון) להחלטת הוועדה למינוי בכירים שלא להמליץ על מינוי ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא.

"הבעיה של מדינת ישראל היא לא פרשת מינוי אדרי. ישנה בעיה אחרת, סבוכה יותר. הבעיה נוגעת לוועדת גולדברג, לפצ"ר וגם לבג"צ – כשבכל פעם, המוטיב חוזר על עצמו. בעיית האקטיביזם השיפוטי, שמאיימת להשתלט על הדרג הנבחר", אומר אורן.

לדבריו, "על מנת לשמור על הזרוע השיפוטית צריך לשים קץ לגישת 'הכל שפיט'. מדינת ישראל שרוייה במצב שבין ספר שופטים לבין ספר מלכים - אם לא נשכיל לעשות רפורמה בבתי המשפט ולא נרסן את השופטים, נקבל מלכים".

כזכור, הוועדה למינוי בכירים החליטה בסוף השבוע שלא להמליץ על מינוי ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה הבא.

שני חברי ועדה הצביעו בעד המינוי בעוד ששניים - בהם יו"ר הוועדה השופט בדימוס גודלברג - הצביעו נגדה עקב פגישה שקיים אדרי עם עו"ד שמייצג מתלונן נגדו, שלושה ימים לפני הופעתו בפני הוועדה.

במקרה של תיקו בין חברי הוועדה, יו"ר הוועדה גולדברג מקבל קול מכריע ועל כן הוחלט שלא להמליץ על מינויו של אדרי. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע כי אינו מקבל את עמדת הוועדה המייעצת לאור שוויון הקולות בין חבריה.