מחפשים דירה חדשה? תבדקו את החברה ממנה אתם קונים

אחד הצעדים המשמחים והמאתגרים בחיים הוא קניית דירה. גם אם זו דירה ראשונה, או דירה שנייה כי המשפחה מתרחבת

תוכן שיווקי , כ"ד בכסלו תשע"ט

אתר בנייה
אתר בנייה
צילום: ISTOCK

אחד הצעדים המשמחים והמאתגרים בחיים הוא קניית דירה. גם אם זו דירה ראשונה, או דירה שנייה כי המשפחה מתרחבת וצריך יותר חדרים ומקום לכולם, בשעה טובה, חיפוש דירות למכירה הוא התחייבות כלכלית גדולה. אחרי הכל, הדירה שתבחרו תהיה הבית שלכם, בתקווה לשנים רבות.

יש דברים רבים לקחת בחשבון לפני שעושים את הצעד, והחשובים שבהם קשורים בבחירת החברה ממנה תרכשו את הדירה. קניית דירה חדשה היא תהליך, והשלב הבא אחרי בירור התקציב, גודל הדירה שתתאים לכם והמיקום – הוא להחליט ממי אתם מבצעים את הרכישה. יש חברות רבות שמציעות דירות חדשות למכירה, וככל שתדעו מה לבדוק לגביהן, תדעו לבחור בחוכמה.

אלו הסעיפים שלא כדאי להתפשר עליהם:

אמינות ושקיפות
שימו לב שהחברה היא שם-דבר בתחום. אתם רוצים לדעת שיש לכם "אמא ואבא" כשזה נוגע לנדל"ן. דירות מגיעות עם בירוקרטיה ומפרט טכני שצריך לקרוא. עם חברה אמינה שנמצאת בשוק שנים רבות תוכלו להיות רגועים בכל מה שקשור להתנהלות הפרויקט אליו תיכנסו.

תדעו שהפרטים שאתם רואים על הנייר או בדירה לדוגמה זהים לאלו שתקבלו בדירה שתהיה שלכם. למשל, תהיו בטוחים שהקבלן המבצע פועל ברישיון בר תוקף, ושאפשר לסמוך על תאריך המסירה. חברה עם ניסיון תהיה ערוכה לאפשר לכם להיכנס לבית החדש בזמן.

כשהחברה שמוכרת לכם דירה דוגלת בשקיפות תדעו בדיוק מה אתם מקבלים ועם מי אתם מדברים: שטח הדירה יפורט באופן ברור, וכך גם המחיר הסופי שכולל הוצאות כמו מע"מ והוצאות רישום בטאבו, תנאי התשלום וחשוב לא פחות – המפרט הטכני.

איכות וסטנדרט
תבדקו מה אתם מקבלים. בדירות מחברות אמינות וותיקות תוכלו לדעת שהסטנדרט הגבוה עליו הן מצהירות באמת כזה בהסתמך על עשרות פרויקטים קודמים. כאשר החברה בונה דירות ושכונות שלמות היא מסגלת סטנדרט שמתאים לכם, ולמוניטין שלה.

חברת שיכון ובינוי נדל"ן הוותיקה היא חלוצת הבנייה הירוקה בארץ, ותו התקן לפיו נמדדים כלל מבני המגורים בתחום מסתמך על הסטנדרטים הבינלאומיים שהיא מיישמת בתחום.

חפשו את תו התקן לבנייה ירוקה כאשר אתם מקבלים פרטים. בנייה ירוקה מיטיבה גם עם הסביבה וגם איתכם – היא מאפשרת לחסוך בשימוש באנרגיה ובאופן ישיר חוסכת לכם כסף. היא גם משפיעה לטובה על איכות החיים ועל הבריאות. בנייה בחומרים מבודדים ואיכותיים, תכנון חלונות וציליות וכן נקודות חשמל עם מפסק מרכזי – כולם נחשבים כסטנדרט בבנייה ירוקה.

תנאי תשלום

חברות גדולות ואמינות יכולות לספק לכם גמישות מסוימת בתנאי התשלום כמו חלוקה לתשלומים, הנחות ומבצעים מיוחדים ועוד. למשל, בחלק מהפרויקטים של שיכון ובינוי נדל"ן ניתן לספק תשלום ראשון לחברה רק עם הכניסה לדירה, מה שמקל על ההתארגנות הכלכלית לקראת הרכישה ולקיחת המשכנתא.

זמן הכניסה לדירה

בחברות גדולות שבונות מספר בנייני מגורים באותה שכונה, תוכלו למצוא מבחר דירות זמינות לאכלוס מיידי אם תרצו להיכנס לדירה שלכם תכף ומייד. באותה נשימה, תוכלו למצוא מגוון פרויקטים בבנייה כאשר הניסיון בניהול פרויקטים מורכבים של מבני מגורים ושכונות שלמות מספק לכם ביטחון שהפרויקט יסתיים במועד המתוכנן, ושתקבלו מפתח בזמן.

סביבת מגורים

כשאתם קונים דירה, אתם נכנסים גם לבית חדש, וגם לסביבה חדשה שתשפיע על אורח החיים שלכם. תשאלו את עצמכם מה חשוב שיהיה קרוב אליכם? לאיזו שכונה תרצו לחזור הביתה בסוף כל יום, האם יש בה מספיק שטחים ירוקים, מתקני שעשועים ופארקים לילדים להתרוצץ בהם? האם אפשר לצאת ממנה בקלות לעבודה עם רכב או בתחבורה ציבורית, אבל יש גם מרכזים מסחריים אליהם ניתן להגיע ברגל? והיכן בתי הספר הטובים ממוקמים, מרכזים קהילתיים?

בעשרות השכונות החדשות ששיכון ובינוי נדל"ן בונה היא מתכננת בקפידה לא רק את פרטי הדירות, אלא גם את פרטי השטח והסביבה שיקיפו את הבניינים בהם תגורו. יש חשיבות רבה לשילוב הנכון – פינות חמד ירוקות ומקומות לפוש בהם, לצד גישה מהירה ונוחה לכל יעד.

קהילה

חיבור עם השכנים הוא אחד המרכיבים שהופכים דירה חדשה לבית של ממש. בבניינים חדשים שמתוכננים מראש עבור הדיירים שייכנסו אליהם וחושבים עליהם כעל קהילה בהתהוות, משקיעים בתכנון בחדרי משחקים וחללים נוספים שמאפשרים לבלות זמן יחד, לצד הפקת פעילויות מגבשות שכוללות נתינה בחזרה לקהילה.

אם החברה שמציעה דירות למכירה שמוצאות חן בעיניכם עונה על כל הקריטריונים שמנינו כאן, תדעו שאתם בידיים טובות.

חברת שיכון ובינוי נדל"ן הוקמה לפני 90 שנה, ובונה דירות וקהילות מאז. היא בנתה מעל 190,000 יחידות דיור ברחבי הארץ, ואחראית לפרויקטים איכותיים בסטנדרט גבוה במגוון ערים שתמיד נמצאים בקרבה לצירי גישה מרכזיים. ביניהם תמצאו שכונות ירוקות ומתוכננות בקפידה כמו חלומות חריש, חלומות גבעת שמואל, חלומות ראש העין ועוד.

בכל פרויקט שיכון ובינוי נדל"ן מקפידה על בנייה בסטנדרט גבוה שדוגלת בערכי הקיימות, משתלבת בסביבה הקיימת ומעשירה אותה. הכניסה לדירות מאפשרת לכם, הדיירים, לקחת חלק בקהילה תוססת, בה השכנים שומרים על קשר וערבות הדדית ונהנים מפעילויות משותפות בהפקת החברה בשעות הפנאי ובחגים.