נפתלי בנט יצא במחאה על הגעת דינה זילבר לישיבת הממשלה

יו"ר הבית היהודי שהבטיח לא להשתתף בישיבות שבהן תיקח חלק המשנה ליועמ"ש, עמד במילתו ועזב את אולם מליאת הממשלה.

עדו בן פורת , כ"ד בכסלו תשע"ט

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט עזב את ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון) טרם סיומה, במחאה על נוכחות המשנה ליועמ"ש דינה זילבר.

כזכור, שרי "הבית היהודי" הבטיחו כי לא יקחו חלק בישיבות שבהן תשתתף המשנה ליועמ"ש בעקבות התבטאויותיה הפוליטיות נגד חוק היועמ"שים שמקדמת שרת המשפטים איילת שקד וחוק הנאמנות בתרבות של שרת התרבות רגב.

״אני מודיע שאם זילבר לא תפוטר, כל עוד היא תגיע לישיבת הממשלה אנחנו נצא ולא נשתתף בישיבה כשהיא נמצאת שם", אמר בנט בחודש שעבר לרשת ב'. ''תפקידה לייעץ משפטית, לא לחנך אותנו. היא סובלת משכרון כוח וברור שהדברים שלה הם פוליטיים. שתתכבד ותתפטר ותרוץ לפוליטיקה אם היא רוצה. לייעץ לנו היא סיימה״.

ההחלטה של בנט ושקד להחרים ישיבות שבהן זילבר תהיה נוכחת התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בחר לגונן על זילבר ולא למנוע ממנה להשתתף בדיונים כפי שדרשה שרת המשפטים.

ההתבטאות של זילבר שהגדישה את הסאה היתה בדיון של ועדת החינוך על חוק הנאמנות בתרבות. המשנה ליועמ"ש זילבר אמרה שם כי "הימים מביאים לא רק חוקים חדשים אלא מילים חדשות - נאמנות, משילות ועוד". לטענתה ישנו ''שיח חברתי ופוצע, ''אם יש מי שנאמן יש גם מי שבוגד? גיס חמישי?".

''הבו לנו עם ממושמע ומחונך שחשיבותו אחידה. הנאמנות בתרבות היא אוקסימורון כמו שתיקה רועמת", הוסיפה המשנה ליועמ"ש.