"אסור להיכנע לשנאה ולאלימות"

אירוע של קרן לב"י בפריז, בו השתתף גם פרופ' שמחה גולדין, עמד בסכנת ביטול עקב מחאת "האפודים הצהובים".

ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשע"ט

הזכוכיות המנופצות כתוצאה מההתפרעויות
הזכוכיות המנופצות כתוצאה מההתפרעויות
צילום: משפחת גולדין

אירוע התרמה לקרן לב"י שנערך במוצאי השבת האחרונה בהשתתפות מאות מוזמנים מהקהילה היהודית, עמד בסכנת ביטול עקב התפרעויות מפגיני "האפודים הצהובים".

דקות לפני תחילת האירוע, עדים סיפרו כי מתפרעים שהיו באזור וראו את ההכנות, דיברו על כך שהם מתכוונים לחזור ולפגוע ביהודים שהתכנסו שם. המשטרה ביקשה לבטל את האירוע אך בזכות התערבותו של חבר הפרלמנט מאיר חביב מול מפקד המשטרה בפריז, כוחות ביטחון נוספים נשלחו למקום והאירוע התקיים כסדרו.

"לעולם אסור להיכנע לשנאה ולאלימות" ציין חבר הפרלמנט והוסיף, "מצד אחד האפודים הצהובים מביעים כעס מובן ולגיטימי וזכותם להפגין בעיר הבירה אבל מצד שני לתושבי פריז מגיע ביטחון ועל הממשלה לקיים את המוטל עליה - לדאוג לביטחון תושביה. היום אני מתבייש כשהעולם כולו רואה כיצד המשטרה שלנו נסוגה מול מתפרעים מהשמאל והימין הקיצוני, בלי כבוד לשום דבר ולאף אחד. רק מונעים משנאה".

חביב הגיע לפגוש את פרופ' שמחה גולדין שהיה הנואם המרכזי באירוע. גולדין שהיה במקום ברגעי העימות אמר, "לב"י פריז ארחו אותי כדי שאדבר על הדר ועל החובה של מדינת ישראל וממשלת ישראל להחזיר חיילים מהקרב. שמחתי על כך שמר מאיר חביב השתתף באירוע ואף נפגש איתי לדון במצב".

לדבריו, "הישראלים שהיו שם התערבו כדי שהאירוע יתרחש למרות החששות. אנחנו מייצגים את המדינה ואת חיילי צה"ל ולא יתכן שיאיימו על אירוע של לב"י".

פרופ' גולדין נואם באירוע לב"י
צילום: משפחת גולדין