הקואליציה החרימה הצבעות אי האמון

ההצעות זכו לרוב עקב החרמת הקואליציה, אך לא התקבלו משום שהרוב הנדרש לקבלתן, 61 חברי כנסת, לא הושג על ידי האופוזיציה.

חזקי ברוך , כ"ה בכסלו תשע"ט

הקואליציה החרימה. מליאת הכנסת
הקואליציה החרימה. מליאת הכנסת
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מליאת הכנסת קיימה דיון בהצעות אי אמון שהגישו סיעות המחנה הציוני, הרשימה המשותפת, יש עתיד ומרצ בנושא "כישלונה של הממשלה בטיפול ברצח נשים".

הקואליציה בחרה להחרים את הדיון בהצעות אי האמון בפעם השלישית ברציפות. לאור זאת זכו כל ההצעות לרוב אך לא התקבלו מכיוון שלכך נדרשת תמיכה של 61 חברי כנסת.

ח"כ מיכל רוזין ממרצ אמרה, "אני קוראת למעסיקים ולמעסיקות לאפשר את השביתה בלי לקחת יום חופש על חשבון השובתות והשובתים. תנו יד למחאה הזאת, למען חברה צודקת ובטוחה. זה לא מאבק של נשים בלבד ולא צריך להיות מאבק של קואליציה באופוזיציה, אבל באופן אבסורדי הכיסאות של חברי הקואליציה, אלו שהם מוכנים להקריב את כל אוכלוסיית הנשים בישראל רק כדי לשמור עליהם, נותרו כעת ריקים".

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) טענה כי "הממשלה בורחת מאחריות, וגם את רצח הנשים גררה למחנאות פוליטית. דמן של 24 הנשים שנרצחו זועק מאזלת היד של הממשלה. הרצח הבא ירשם על כל חברי הקואליציה שנעדרו מהמליאה היום. הממשלה בוחרת לעצום עיניים ובזה לכל ניסיון למנוע את רצח האישה הבאה".

שר העבודה והרווחה חיים כץ החל להשיב בשם הממשלה אך שם לב שחברות הכנסת מתכנסות לצילום סלפי כשעל ידיהן כתוב "מצב חירום".

"חלק מאלה שדיברו כאן לא האמינו למה שהן אומרות, אך מאחר ולא מעניינת אותן תשובת הממשלה והן באו רק למחות ולא להקשיב אז תודה רבה", אמר כץ וירד מן הדוכן.

במהלך הדיון הוצאו מיציע הציבור פעילות בארגוני נשים שתכננו להביע מחאה בצורה המנוגדת לכללים.