מבצע מגן צפוני: תעוזה מבצעית ונחישות חסרת פשרות

השר ישראל כץ: ישראל מוכיחה את יכולותיה מול כל מזימה ומול כל אויב. השר צחי הנגבי: מסכלים את ה"הפתעה" שהכין נסראללה לתושבי הצפון.

עדו בן פורת , כ"ו בכסלו תשע"ט

מנהרת טרור. ארכיון
מנהרת טרור. ארכיון
צילום: דובר צה"ל

מבצע "מגן צפוני" יצא לדרך

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ״ץ (הליכוד) בירך הבוקר (שלישי) על יציאת צה''ל למבצע ''מגן צפוני'', להשמדת מנהרות טרור של חיזבאללה בגבול הצפון.

״מברך על פעולת צה״ל להשמדת מנהרות החיזבאללה, שנועדה להסיר איום חמור מעל מדינת ישראל ותושבי הצפון. שוב מוכיחה ישראל את יכולותיה המודיעיניות והמבצעיות הגבוהות מול כל מזימה ומול כל אוייב״, אמר כ''ץ.

״יש לשבח את רה״מ ושר הבטחון בנימין נתניהו על שלמרות הלחצים הקשים, הוביל תהליך נכון של קבלת החלטות בקבינט הביטחוני, תוך הפעלת שיקול דעת רחב ומקיף לטובת ביטחון מדינת ישראל״, הוסיף.

השר צחי הנגבי (הליכוד) אמר כי "'ההפתעה' שהכין נסראללה לתושבי הצפון מסוכלת בזכות מודיעין איכותי, טכנולוגיה פורצת דרך, תעוזה מבצעית ונחישות חסרת פשרות של ראש הממשלה, הרמטכ״ל והקבינט״.

סגן השר מייקל אורן (כולנו) מגבה את המדיניות המאופקת של ראש הממשלה נגד החמאס, ומברך על השמדת המנהרות: ''השמדת מנהרות החיזבאללה על ידי צה"ל משקף את החוכמה בהימנעות מהמזימה האיראנית להסיט את ישראל למלחמה נגד החמאס, בן בריתה של החזיבאללה.

''על העולם להעריך את האיפוק הישראלי כלפי החמאס ולעמוד עם ישראל כנגד התוקפנות הבוטה מצד נציגי איראן בלבנון", הוסיף אורן.

כאמור, צה"ל החל הלילה במבצע "מגן צפוני" לחשיפה ולנטרול מנהרות טרור התקפיות שחופר ארגון הטרור חיזבאללה לשטח ישראל.

מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, מפקד על המבצע בו נוטלים חלק כוחות רבים. חפירת המנהרות אשר אותרו בידי צה"ל מבעוד מועד, לפני שהיוו איום מידי על אזרחי ישראל, מהווה הפרה בוטה של הריבונות