אהרון קרוב: הוגדרתי 'נס' רפואי, כמו ילד שרק נולד

הפצוע הקשה ביותר ב''עופרת יצוקה" גולל בפני תושבי בית שמש את סיפורו האישי. "מניין הכוחות להמשיך? התשובה ברורה: אין לנו ארץ אחרת"

אורלי הררי , כ"ו בכסלו תשע"ט

קרוב בבית שמש
קרוב בבית שמש
צילום: OU ישראל

אהרון קרוב, הפצוע הקשה ביותר במבצע "עופרת יצוקה", השתתף אמש (שני) באירוע בבית שמש לציון יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

בשיחתו המרגשת גולל קרוב את סיפורו האישי, את ההתקדמות בתהליך השיקום ובעיקר דיבר על התרומה לעם ישראל.

"בזמן המבצע עזבתי את משפחתי ויצאתי להילחם עם חיילי בעזה", הזכיר קרוב שנסע לרצועה בליל חתונתו. ''לכולם היה ברור: למלחמה הזו חייבים ללכת, כי עם ישראל ומדינת ישראל גדולים בהרבה מכל שיקול פרטי, חשוב ככל שיהיה".

בנוסף, הדגיש קרוב כי "הרופאים מגדירים את המקרה שלי כ'נס' כיוון ששבועות ספורים לאחר הפציעה כבר יצאתי מבית החולים. בדיעבד הסתבר כי השיקום רק החל, כאשר עשרה ימים לאחר הפציעה פקחתי את עיניי ולא זכרתי דבר, כמו ילד שרק נולד".

"רבים שואלים מניין הכוחות להמשיך, אך התשובה ברורה: אין לנו ארץ אחרת ואין לנו עם אחר. התמיכה של עם ישראל נתנה לנו כוחות אדירים, וכך שלב אחר שלב למדתי לדבר, לאכול, ללכת ולעשות פעולות פשוטות, עד שהצלחתי לרוץ ריצת מרתון, לסיים במאמץ עילאי תואר ראשון ולעבוד כרכז בוגרים והכוונה לצה״ל של מרכזי הנוער של OU ישראל".

בסיום השיחה ניגש אחד הילדים לקרוב ואמר לו: ״יש לי דבר אחד להגיד לך - אתה גיבור. בזכותך יש לנו מדינה. תודה רבה לך״. אהרון התרגש וענה לילד: ״יום ההוקרה נועד בדיוק בשביל זה, לספר ולשתף קצת מהחיים שלנו - התגובה שלך ושל אחרים נותנות לי כוחות לשנה שלימה. תודה רבה לך״.

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן מציין כי "אהרון קרוב הוא דמות מעוררת השראה והערצה. אדם שהוזעק לעזה שעות בודדות לאחר חופתו, מתוך תחושת סולידריות, מסירות ואהבת אין קץ לעם ישראל ולארץ ישראל. אהרון קרוב שעובד לאורך השנה בארגון שלנו ומלווה בני נוער לאורך כל השנה, נוטע בקרבם ערכים חשובים שללא ספק ימשיכו ללוות אותם - כך שמילים כמו מסירות נפש, ויתור הפרט למען הכלל, אהבת חינם או אהבת המולדת לא יהיו עבורם קלישאות אלא דרך חיים".