השר גלנט: תהיה מערכה נוספת בעזה

שר הבינוי יואב גלנט במליאת הכנסת: ''קצת צניעות, קצת דרך ארץ, קצת כבוד לממשלת ישראל ולקבינט''.

ערוץ 7 , כ"ו בכסלו תשע"ט

השר יואב גלנט
השר יואב גלנט
צילום: חזקי ברוך

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (כולנו), חבר הקבינט המדיני ביטחוני, התייחס במליאת הכנסת למבצע "מגן צפוני" ולחלק מהביקורות שנמתחו על התנהלות הקבינט בתקופה האחרונה.

השר גלנט הציע לחברי הכנסת "בואו נסתכל על החודש האחרון ונשאל את עצמינו מה היה בסיס הנתונים של שחקנים רבים שהתלהמו בתקשורת, אל מול מה שקרה באמת ומה שהיה ידוע למי שנושא באחריות".

"אני אתן דוגמאות קצרות ממה שהתפרסם כי באופן טבעי אינני יכול להתייחס למה שלא התפרסם. לפני שלושה שבועות התבשר עם ישראל באופן מקרי כתוצאה מתקלה, שכוחות צה"ל פועלים בלב עזה בצורה שאיש לא העלה בדעתו, וזה בזמן שאנשים נותנים ציונים על מידת הנועזות והנחישות של צה"ל.

"הבוקר התעורר הציבור והתברר לו שצה"ל פועל על מנת לסכל מנהרות התקפיות של חיזבאללה, ואנחנו נשלול את הכלי הזה מהם. יש עוד דברים שאינני יכול להרחיב בהם", סיפר גלנט. ''כאשר לוקחים את נושא הביטחוני ושמים אותו ככלי פוליטי אנחנו כולנו יוצאים נפסדים''.

גלנט הגיב לחברי הכנסת הקוראים להכות בעוצמה בחמאס לאלתר ולא להבליג. ''אני מבין היטב את כל מי שחושב שהחובה שלנו לפעול ברפלקס מותנה ברגע שמישהו נוגע בנו אנחנו ניתן לו מכה ברצועת עזה. אנחנו צריכים לקבל החלטות באופן אחראי ומפוקח במסגרת התהליך הכולל. אנחנו נגיע למערכה רחבה בעזה, אנחנו נקבע את העיתוי ואת התנאים.

"תהיה מערכה נוספת בעזה, מפני שאין דבר שירסן את הרוח הרצחנית של חמאס שזכות קיומו נעוצה בהתנגדות לישראל. אלה שמפגינים על הגדר לא אומרים הבו לנו יחסים טובים יותר או תנאים משופרים בג'בלייה, הם אומרים שהם רוצים את ירושלים, יפו ותל אביב ואת זה הם לא יקבלו. היות וזה המצב תהיה מערכה נוספת ומי שיקבע את התנאים והעיתוי תהיה מדינת ישראל ולא החמאס.

''ראוי שלא ניקח את תהליך ההגנה על ביטחון ישראל ונהפוך אותו לכלי פוליטי. כל ההתנהלות הזו היא נפסדת. קצת צניעות, קצת דרך ארץ, קצת כבוד לממשלת ישראל ולקבינט ופחות התלהמות וצעקנות על דברים לא נכונים", הוסיף השר גלנט.