ערביה ישראלית בין ששת הנידונים למוות בעזה

בית הדין הצבאי הכפוף לחמאס גזר 6 למוות בתלייה ובירי לאחר שהורשעו במסירת מידע לישראל, ובהם ערביה ישראלית.

דלית הלוי , כ"ז בכסלו תשע"ט

מחבלי חמאס בעזה. ארכיון
מחבלי חמאס בעזה. ארכיון
צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

בית הדין הצבאי הכפוף למשרד הפנים ברצועת עזה הנתון בשליטת חמאס גזר את דינם של 14 פלסטינים שהורשעו במסירת מידע לגורמי מודיעין ישראליים.

שישה מבין המורשעים נידונו להוצאה להורג, מהם חמישה בתלייה ואחד בירי. 7 אחרים נידונו למאסר עולם עם עבודת פרך. אישה, ערביה ישראלית, נידונה למוות בהיעדרה.

על פי הודעת בית הדין הצבאי, הנידון למוות עלי שעבאן סייע להכנסת חיילי יחידות מיוחדות של צה"ל וצילם את מקום מגוריו של פעיל חמאס בכיר מאזן פוקהא שחוסל בפעולת צה"ל.

איבראהים ח'אלד אף הוא נידון למוות יצר בשנת 2014 קשר עם אישה שטענה שהיא עובדת בארגון צדקה בישראל ובאמצעותה הוא מסר מידע על פעילי טרור, ששניים מהם חוסלו בידי ישראל.

עם מוחמד איבראהים, נידון למוות, יצרה קשר בשנת 2010 צעירה שטענה שהיא עוברת בחברה כלכלית ובאמצעותה הוא העביר מידע לישראל על עמדות צבאיות של אנשי חמאס.

בסאם מחמוד נידון למוות בירי לאחר שהורשע בהעברת מידע על מיקום מנהרות ועמדות שיגור רקטות.

אכרם מחמוד, נידון למוות, צרף קצין מודיעין ישראלי כחבר שלו בפייסבוק ומסר לו את מיקום הימצאות אנשי הכוח הימי של חמאס ושטחי האימונים.

אמאל מחמוד, ערביה ישראלית בת 45, נידונה להוצאה להורג בהיעדרה לאחר שהורשעה ביצירת קשר עם אחד מקרובי משפחתה בעזה שהעביר לה מידע שביקשה.