אלוף האלופים של חידוני התנ"ך: אליאור יהודה בביאן

חתני וכלות התנ"ך מ-60 השנים האחרונות חזרו לאולם התחרות כדי לגלות מי אלוף האלופים. המנצח: אליאור יהודה בביאן מבית שמש.

ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תשע"ט | עודכן: 08:57

חידון התנ"ך - אלוף האלופים
חידון התנ"ך - אלוף האלופים
צילום: רונן חורף

ההכרזה על חתן חידון התנ"ך אלוף האלופים

16 מתמודדים ומתמודדות מישראל ומרחבי העולם, זוכי העבר בחידון התנ"ך, התחרו הערב (חמישי), נר חמישי של חג החנוכה, על התואר "אלוף האלופים" של חידון התנ"ך למבוגרים.

התחרות נערכה בבנייני האומה בירושלים בסימן 70 שנה למדינת ישראל ו-60 שנה למפעל חידוני התנ"ך.

אליאור יהודה בביאן מבית שמש שקטף בעבר את התואר חתן חידון התנ"ך, גבר על יתר המתמודדים והמתמודדות והוכתר כ"אלוף האלופים" של חידון התנ"ך למבוגרים. בתואר סגנית אלוף האלופים זכתה צורית מולה.

המתמודדים והמתמודדות בחידון "אלוף האלופים" התמודדו בעבר בחידוני הנוער העולמיים או בחידוני התנ"ך הארצי והעולמי וקטפו את התואר חתן חידון התנ"ך או כלת חידון התנ"ך. לחידון ניגשו גם מועמדים ומועמדות שהוכתרו בעבר סגן או סגנית ראשונה.

בשלב המקדים לחידון נדרשו המתמודדים והמתמודדות לעבור מבחן שהכיל כ-100 שאלות מאתגרות, ובהתבסס על תוצאות המבחן העפילו לגמר התחרות 16 המתמודדים והמתמודדות הסופיים.

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, שהיה בחבר השופטים של החידון, סיפר לנבחנים כי בזמן שאביו הרב עובדיה יוסף זצ''ל כיהן כרב הראשי של מצרים הוא היה נפגש ומבקר את המלך של מצרים, ''המלך היה שואל את הרב שאלות והוא היה עונה לו מיד תוך שליטה מלאה בכל התנ"ך.

"לעם ישראל אין קיום בלי התנ"ך, התנ"ך זה הגאווה שלנו, זה הטאבו שלנו על ארץ ישראל, אם ישאלו אותנו אומות העולם מה אתם עושים כאן בארץ ישראל, יש לנו את ההבטחה שכתובה בתנ"ך שהקדוש ברוך הוא הבטיח לנו בתנ"ך את הארץ שלנו", אמר הרב הראשי ואיחל לנבחנים הצלחה בחידון.

שר החינוך, נפתלי בנט, אמר כי ״חידון התנ״ך הוא אחד האירועים המשמעותיים ביותר שמקיימת מערכת החינוך, אשר מעלה על נס את שורש קיומנו כאן בארץ ישראל. החיבור לתנ״ך הוא חלק מהזהות שלנו ומהחיבור שלנו לארץ ישראל. ברכותיי לאליאור, אלוף האלופים, ולצורית, אלופה לא פחות, על הידע, הבקיאות ורוח הספורט. הארתם את כולנו בגאווה לכבוד החנוכה''.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ברך את הזוכים ואמר "חידון אלוף האלופים הוא אבן דרך בתהליך ערכי לחיבור יהדות התפוצות לספר התנ"ך, החשוב שבנכסי צאן הברזל של העם היהודי. אנו מקדמים את החיבור לתנ"ך באמצעות כלי למידה חדשניים, מותאמים למאה ה-21, עבור תלמידים וגם עבור מבוגרים. ברכות לזוכים – השקדנות והחריצות שלכם היא השראה עבור כולנו".

ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך בירכה על זכייתו של תושב העיר אליאור בביאן בתואר "אלוף האלופים". בלוך סיפרה "את אליאור יהודה בביאן הכרתי בחודשים האחרונים. הוא היה אחד הפעילים המרכזיים בקמפיין שלי. תמיד בשקט, תמיד בנועם ובענווה. אדם מהצד לא היה מאמין שמדובר באחד מאנשי התנ"ך הגדולים בישראל- אלוף האלופים! שמחתי להתקשר היום ולברך אותו ובעזרת ה' עוד נחגוג את הצלחתו".

חידון התנ"ך "אלוף האלופים"