ריבלין נגד השרים: "האשמות שווא"

הנשיא מגן על השופט גולדברג, יו"ר הוועדה המייעצת למינוי בכירים. ''אי אפשר למנות ועדה בהחלטת ממשלה ולצפות שתהיה חותמת גומי".

עדו בן פורת , כ"ז בכסלו תשע"ט

הנשיא ריבלין
הנשיא ריבלין
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הבוקר (רביעי) לביקורת של שרי הממשלה על השופט בדימוס אליעזר גולדברג, יו"ר הוועדה למינוי בכירים שמתנגד למינויו של ניצב משה צ'יקו אדרי למפכ''ל המשטרה.

"בלהט השיח נאמרו דברים קשים, אשר הטילו האשמות שווא בשופט גולדברג", אמר ריבלין בטקס מינוי שופטים חדשים בבית הנשיא.

''אי אפשר למנות ועדה בהחלטת ממשלה ולצפות שתהיה חותמת גומי. לחברי הוועדה יש את החובה - לא את הזכות, להביע את עמדתם הברורה", הדגיש הנשיא.

כאמור, ריבלין יוצא להגנת השופט בדימוס גולדברג לאחר הביקורת שנמתחה עליו מצד שרי הממשלה. גולדברג טען בשבוע שעבר כי "אדרי לא ראוי להיות מפכ"ל המשטרה, חד וחלק". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר בתגובה כי "הדברים שאמר גולדברג הם דברים מקוממים. הוא מונה ע"י הממשלה כדי לייעץ לנו ואם הוא מרגיש שהוא לא מסוגל להמליץ על מועמדותו של ניצב בדימוס צ'יקו אדרי זו זכותו.

''אבל לנקוט במילים כאלו כנגד קצין שמשרת את הציבור כבר 30 שנה ולקבוע בכזו פסקנות שהוא פשוט לא ראוי, זה חורג מהמנדט שלו. הוא יכול להגיד שהוא לא מצא נכון להמליץ בפני הממשלה על המינוי", הוסיף ארדן.

"סמכותו היא לא לקבוע מי מתאים להיות מפכ"ל, אלא זו סמכותה של הממשלה", טען ארדן בראיון לרשת ב'. "לנקוט בשפה כזו כלפי קצין מצטיין ששנים רבות מסכן את חייו במאבק למען הציבור, זה דבר שחורג מהמקובל ואולי מעיד על עמדותיו של השופט כלפי אדרי, שאני לא מבין מדוע הן יוצרות תחושה כאילו יש לו משהו נגדו. זו התחושה שנוצרה אצלי, גם לי מותר להביע את עמדתי".