תשוקה עצומה להילחם על חיי ולהבריא

חייו של סטודנט מפולין התהפכו כאשר התגלה אצלו גידול מתקדם. בזכות חבריו הוא הגיע לטיפול בישראל ומקווה להמשיך בקריירה המוסיקלית.

ניסן צור, פולין , כ"ז בכסלו תשע"ט

קונרד נבארה
קונרד נבארה
צילום: האלבום המשפחתי

קונרד נבארה, סטודנט בן 22 מהעיר אולשובקה בדרום פולין, הגיע ביום שני האחרון לישראל על מנת לעבור טיפול רפואי שמהווה את התקווה האחרונה להציל את חייו.

חבריו וקרובי משפחתו של נבארה השיקו בשבועות האחרונים קמפיין גיוס כספים המוני במטרה לגייס 1.3 מיליון זלוטי שנדרשו על מנת להטיס את נבארה לישראל ולממן את הטיפול המתקדם בישראל, שמהווה מבחינת הצעיר הפולני את התקווה האחרונה.

בתחילת שנת 2017 חש נבארה, סטודנט באוניברסיטה לטכנולוגיה בעיר קרקוב ומוזיקאי המנגן בלהקה, כאב חד ברגלו השמאלית. אף אחד לא תיאר לעצמו שמדובר בסרטן שהחל להתפתח.

לאחר שהכאבים התגברו, החליט נבארה להיבדק בבית החולים. לתדהמתו הודיעו לו הרופאים כי מצאו בבטנו גידול אגרסיבי ומתקדם.

בשיחה עם ערוץ 7, זמן קצר לפני טיסתו לישראל, סיפר נבארה: "לאחר אחד הקונצרטים בהם ניגנתי עם חבריי ללהקה חזרתי לביתי בקרקוב והרגשתי כאבי בטן. לא ידעתי שבאותו יום חיי ישתנו לחלוטין. אמרתי לשותפי לדירה שאני הולך לבית החולים להיבדק ואחזור עוד מעט.

"לצערי, חזרתי הביתה רק כעבור מספר חודשים בנסיבות שונות לחלוטין. לאחר סדרת בדיקות שעברתי בבית החולים שמעתי שהאבחנה הראשונית היא גידול בגודל של 21 על 19 סנטימטר. הבשורה הנוראית הזו פשוט הפילה אותי מרגליי באותו רגע".

כיצד קיבלת את הבשורה המרה?

"אני זוכר שאמרתי לרופא 'אתה בטוח שאפשר לטפל בזה, נכון?'. לא היתה לי כוונה להישבר או להיכנע. היתה לי תשוקה עצומה להילחם על חיי ולהבריא. התפללתי שזה רק חלום רע. בשבועות שלאחר מכן עברתי עוד סדרת בדיקות ארוכה שחלקן נכשלו עקב הגודל הענק של הגידול שלי".

נבארה החל לעבור טיפולים כימותרפיים. בתחילה, הרופאים הפולניים היו אופטימיים, אולם לאחר כמה טיפולים הבינו כי הכימותרפיה אינה עוזרת. הם ניסו לשנות מספר סוגי טיפולים, אולם בסופו של דבר הודיעו לנבארה ומשפחתו כי הטיפול היחידי שיכול להציל את חייו נקרא CAR-T therapy בבית החולים שיבא בישראל.

הבעיה היתה שעלות ההטסה של נבארה לישראל והטיפולים בו הגיעה לסכום של 1.3 מיליון זלוטי (1.3 מיליון ש"ח).

בתחילת חודש נובמבר האחרון השיקו חבריו וקרובי משפחתו של נבארה קמפיין גיוס כספים המוני במטרה לגייס את הסכום שיכול להציל את חייו. הם פתחו דף פייסבוק מיוחד והסתייעו בעזרה של ארגוני צדקה שהתגייסו לסייע ובתוך זמן קצר במיוחד הצליחו לגייס את הסכום הגבוה שאיפשר לנבארה לנחות ביום שני האחרון בישראל בתקווה שהטיפול המתקדם יציל את חייו.

נבארה מבקש להודות להם מקרב לב לכל מי שתרם עבורו. "המון חברים ואנשים התגייסו לעזור לי. הם אירגנו קונצרטים ואירועי התרמה מיוחדים, וכעבור עשרה ימים בלבד אספו סכום של מעל מיליון זלוטי. אני זוכר ששמחתי מאוד כששמעתי על כך. הרבה מאוד סלבריטאים נרתמו גם הם לסייע, ואני אסיר תודה לכולם".

כעת מתחיל נבארה את המסע להחלמתו בסדרת טיפולים מתקדמים בבית החולים בישראל. הוא בטוח שהוא יחזור לפולין בריא ויוכל להמשיך בקריירה המוזיקלית שלו, לצד הלימודים באוניברסיטה, ולנהל חיים רגילים כמו של כל צעיר אחר.

"אחרי שאחזור מישראל, הייתי רוצה לחזור לחיים נורמליים. השנתיים האחרונות שינו את תפיסת החיים שלי. אני רק רוצה לחזור לחיים נורמליים בלי כמויות עצומות של תרופות וזריקות. אני רוצה לסיים את הלימודים שלי ואולי אפילו להתפתח מבחינה מוזיקלית. אני מקווה ומתפלל שהטיפול בישראל יעזור לי. אין לי תוכניות ארוכות טווח, אני רק רוצה לחיות את הרגע" סיפר נבארה לערוץ 7.