נוצרים באוסטרליה: להכיר בירושלים ולהעביר אליה את השגרירות

שורה של ארגונים יהודים ונוצרים פנו לראש הממשלה סקוט מוריסון בדרישה להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר אליה את השגרירות מת"א.

אורלי הררי , כ"ז בכסלו תשע"ט

ראש ממשלת אוסטרליה מוריסון
ראש ממשלת אוסטרליה מוריסון
Reuters

ארגונים נוצרים ויהודים באוסטרליה פנו אתמול (ג') לראש הממשלה סקוט מוריסון בדרישה להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר אליה את שגרירות המדינה הנמצאת בתל אביב.

"הכרה של ממשלת אוסטרליה בירושלים כבירה ישראל תעביר מסר ברור כי לא ניתן לשלול את הזכות ההיסטורית, הדתית והלאומית של העם היהודי לירושלים", נכתב בפנייה.

קואליציית הארגונים, שהוקמה ביוזמת הסניף האוסטרלי של השגרירות הנוצרית הבינלאומית, הארגון הנוצרי ציוני הגדול בעולם, כוללת את הארגונים היהודים הפדרציה הציונית באוסטרליה, מועצת הרבנים באוסטרליה וניו זילנד, מועצת המנהלים של יהדות אוסטרליה, התאחדות יהודי אוסטרליה ואת הארגונים הנוצרים "נוצרים למען ישראל", גשרים לשלום וכן השגרירות הנוצרית הבינלאומית. בנוסף הצטרפו לעצומה הארגונים Advance Australia ו"הידידים הליברלים של ישראל".

מוריסון, שהחל לכהן בתפקיד ראש ממשלת אוסטרליה בחודש אוגוסט האחרון, הודיע בחודש ספטמבר כי הוא שוקל ברצינות להעביר את שגרירות ארצו לירושלים, והוסיף כי המהלך צפוי לצאת לפועל עד תום השנה.

בהודעה משותפת שפורסמה השבוע, לפני ישיבת הפרלמנט האחרונה טרם היציאה לחופשת חג המולד ותחילת השנה האזרחית, קראו חברי הקואליציה לממשלת אוסטרליה "להכיר באופן רשמי בירושלים כבירת ישראל ולהודיע כי העברת השגרירות מתל אביב תתקיים בהקדם".

בהודעה נאמר כי ירושלים היא מקום המושב של הממשלה, של הכנסת, של בית המשפט העליון ושל המעונות הרשמיים של הנשיא וראש הממשלה. "הכרה רשמית בירושלים היא הכרה במציאות הקיימת הלכה למעשה בבירתה של ישראל", נכתב בפנייה למוריסון.

"ירושלים היא לבו של העם היהודי ובירתה של המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון", אומר נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים, ד"ר יורגן בולר. "אנחנו עומדים בסולידריות לצד העם היהודי ותומכים בקשר ההיסטורי של היהודים לירושלים. אנחנו רואים חשיבות עליונה בהעברת השגרירויות לירושלים כחלק מחיזוק מעמדה של העיר. עד כה פעלנו למען העברת השגרירויות של ארה"ב וגואטמלה לעיר, ואני מקווה שאוסטרליה תלך אף היא בדרך זו".