צפו: מדליקים, צוחקים ושרים

אירוע הדלקת נרות חנוכה בכנסת מלווה באומנים וזמרים מכל העדות, לצד הסטנד-אפיסטים נדב אבקסיס והדר לוי. צפו

חזקי ברוך , כ"ז בכסלו תשע"ט

קשת של תרבויות
קשת של תרבויות
צילום: ערוץ הכנסת

טקס הדלקת נרות חנוכה נערך אחר הצהריים (רביעי) במשכן הכנסת, במרכזו ידליק יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נר רביעי יחד עם זוכה פרס ישראל למפעל חיים הרב יצחק דוד גרוסמן וזוכה אות הנשיא למתנדב הרב ישעיהו הבר.

לבקשת יו"ר הכנסת, האמנים שנבחרו להופיע בפני מוזמני האירוע, בהם חברי כנסת, קשישים ונערים בסיכון, מרכיבים פסיפס מגוון של מגזרים, עדות ודתות בישראל.

כך יופיעו זה אחר זו הזמר והיוצר ביני לנדאו שיבצע את השיר "עלה למעלה נעלה" למילים של הרב קוק, והזמרת הערבייה ממוצא לבנוני יסמין לובנאן שתבצע את "אינתה עומרי" של אום כולתום.

טיגיסט הנוק, בת ה-17 בת למשפחה יוצאת אתיופיה, הזכורה מהתכנית "אביב או אייל", תבצע את "מחכה", ורגב הוד שהשתתף ב"הישרדות" ישיר את "יותר מדי שנים".

גם מקומם של אמנים ותיקים לא נפקד: דורי בן זאב עם "ואתם רוקדים", ועוזי פוקס עם "אין לך מה לדאוג", אשר זכה השנה לעדנה מחודשת בביצוע הלהקות הצבאיות במלאת 70 שנה להקמת צה"ל.

מיקה קרני, אלי לוזון וישי לוי ישירו גם הם בטקס, והסטנד-אפיסטים נדב אבקסיס והדר לוי יצחיקו את האורחים. את הטקס מנחה דודו ארז.

"זו כבר מסורת של ממש", אמר אדלשטיין. ''גם השנה סברתי כי יש לקיים במשכן הכנסת אירוע שכל כולו אור ואחדות. מגיע לנו טקס שכזה, שמחבר בין כל חלקי העם לחגיגה שכולה שמחה. חג שמח לכל בית ישראל".