מירי רגב: אות קלון לארגון 'בצלם'

שרת התרבות והספורט תקפה את ארגון השמאל הקיצוני שמקבל פרס "זכויות אדם" מטעם ממשלת צרפת. "להוקיע את 'בצלם' ולעצור את פעילותו".

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשע"ט

הודעת "בצלם"
הודעת "בצלם"
צילום: צילום מסך טוויטר

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) הגיבה בחריפות להחלטת ממשלת צרפת להעניק פרס "זכויות אדם" לארגון השמאל הקיצוני ''בצלם'', יחד עם הארגון הפלסטיני "אל חאק".

"זהו לא מקור לגאווה ואין לחגי אלעד ויתר חברי הארגון הזה שהפך כבר מזמן לסוס טרויאני נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל, כל סיבה להיות שמחים. זהו לא פרס - אלא אות קלון וחותמת רשמית על כך שפעולות הארגון הזה הן אנטי ישראליות", אמרה רגב.

עוד הוסיפה השרה רגב: "כשעל במה אחת, לצד 'בצלם' יעלו לקבל את הפרס גם נציגי הארגון 'אל חאק' הפלסטיני הפועל לחרמות BDS נגד מדינת ישראל ושבראשו עומד שעואן ג'ברין שהשתייך לארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלסטין', הדבר מעיד על בושה גדולה ולא על כבוד.

"שוב ארגון 'בצלם' חוגג הישג נגד מדינת ישראל ונגד חיילי צה"ל. זהו ארגון שיש להוקיע ולעצור את פעילותו", הדגישה שרת התרבות.

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב תקף גם הוא בחריפות את ההחלטה לתת פרס לארגונים הקיצוניים. ''אני שוב נדהם מהאובססיה של צרפת כלפי מה שהם מגדירים 'כיבוש'. אנחנו הצרפתים בוחרים שוב לראות את המציאות בצורה מעוותת.

"איך אפשר להעניק פרס ל'זכויות אדם' לארגונים שמתייחסים למחבלים כפעילי חופש? איך ערכי זכויות האדם מסתדרים עם הפעילות הבלתי פוסקת של אותם ארגונים למען חרם על מדינת ישראל? למה אין שום התייחסות לזכויות האדם של הישראלים הסובלים מטרור בלתי פוסק?

"במיוחד לאחר פיגועי הטרור שהיכו אותנו, הגיע זמן שצרפת- מדינת ערכי השוויון והחירות- תשנה את הנרטיב ותתחיל להתייחס לדברים כפי שהם: טרור הוא טרור וחרם הוא חרם. הפרס היום מרחיק את השלום ומהווה אות קין על מצחה של הרפובליקה הצרפתית", הדגיש חביב.