חווים ניצחון - נגד כל הסיכויים

בכפר הנוער הודיות שבגליל התחתון, ערכו התלמידים תערוכת חנוכיות מיוחדת באמצעותה סיפרו את סיפורם האישי.

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשע"ט

אחת החנוכיות שהוצגו על ידי תלמידי כפר הנוער הודיות
אחת החנוכיות שהוצגו על ידי תלמידי כפר הנוער הודיות
צילום: יח"צ

בכפר הנוער הודיות נערכה היום (רביעי) תערוכת חנוכיות בסימן "מאירים את האור בנשמה" שנועדה להעצים את החניכים והחניכות ולשקף למולם את ניצחונו של כל אחד מהם למרות הקשיים לאורך כל הדרך, זאת בהקבלה לסיפורם של המכבים.

"על החנוכייה שלנו בחרנו לרשום את מילותיו של ר' נחמן מברסלב 'דע לך שכל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד משלו'. מבחינתי השילוב של חג החנוכה שמסמל את ניצחון העם היהודי כנגד כל הסיכויים, לצד המילים העמוקות של רבי נחמן מברסלב, נוטעים בתוכי הרבה אמונה להצליח בחיים למרות הקשיים" סיפרה תלמידה כיתה י"א בהודיות.

תלמיד אחר הסביר אודות החנוכייה שהכין עם קבוצתו. "על החנוכייה שלנו כתבתנו את כל התכונות שאנחנו רואים בחברינו – סבלנות, אהבה, נתינה, חברות, אנרגטיות ועוד. זה היה ממש מעצים לשמוע שזה מה שהחברים חושבים אחד על השני. בכל יום שאני מדלירק את החנוכייה אני נזכר בכל הדברים הטובים שאנשים רואים בי".

"ללא ספק חג החנוכה הוא חג אהוב המסמל אופטימיות ותקווה. באמצעות סיפור המכבים והדלקת החנוכיות, ניסינו להעביר לחניכנו את ההרגשה שהם יכולים לעבור כל אתגר בעולם כנגד כל הסיכויים – בדיוק כמו המכבים. מסר זה מקבל משנה תוקף בעיקר שמדובר בכפר נוער. סיפור גבורת המכבים רלוונטי לנו מתמיד", אמרו בצוות ההדרכה של הכפר.