באזור מודיעין חולל אתר הנצחה לחללי מערכות ישראל

אלמונים חיללו את אתר ההנצחה לזכר חללי מערכות ישראל שנפלו באזור מודיעין, סמלי צה"ל וכיתובי שמות חללים, לוחות שיש נופצו.

שמעון כהן , כ"ז בכסלו תשע"ט

אחד מלוחות השיש שחוללו
אחד מלוחות השיש שחוללו
צילום: משה חג'בי

בני משפחת חג'בי הגיעו לאתר ההנצחה לזכרם של חללי מערכות ישראל בקרבות באזור מודיעין ונדהמו לגלות כי אלמונים הגיעו למקום, ניתצו את לוחות השיש ועליהם שמות חללים, עקרו שמות וניפצו סמלי צה"ל שעל לוחות הנצחה.

משה, אבי המשפחה מספר כי בני משפחתו ביקרו במקום זמן קצר לאחר שהתקיים בו טקס זיכרון כלשהו, כפי שניתן היה ללמוד מכסאות הפלסטיק שנערמו במקום בטרם יילקחו משם. "עברנו במקום, לא היה שם אף אדם, אבל ניכר שסיימו שם טקס לפני שעות/ימים. עוד הייתה במה וכיסאות פלסטיק מוערמים שכנראה חיכו לאיסוף", הוא מספר. נראה שמחללי המקום ניצלו פרק זמן קצר על מנת לבצע את המעשה.

"בתחילה הבחנו ששלט ההסבר הראשי של המקום הושחת דווקא במילים צה''ל וישראל. המשכנו הלאה לתוך האתר ולתדהמתנו גילינו שכל מצבות האבן עם שמות הנופלים חוללו ונשברו. לא היה קשה להבחין שהמכנה המשותף לכל ההשחתות היה ניסיון לעקור את סימלי צה"ל".

"ניכר שהוונדליזם הוא טרי, השברים עוד לבנים, וקשה להאמין שהיו מקיימים שם טקס כשהאתר במצב כזה מלכתחילה, זה אומר שהעסק שם קשה ממש בימים האחרונים", מוסיף חג'בי המתכוון להגיש תלונה במשטרה נגד האלמונים מבצעי המעשה.טוען....