מביאים את האור לפרלמנט הפולני

הרב הראשי לישראל השתתף בהדלקת נר חנוכה בבית המחוקקים הפולני יחד עם רב קהילת חב"ד בורשה הרב שלום סטמבלר. "סגירת מעגל מרגשת".

ערוץ 7 , כ"ז בכסלו תשע"ט

הדלקת הנרות בפרלמנט הפולני
הדלקת הנרות בפרלמנט הפולני
צילום: fussy.creation

בפרלמנט הפולני שבוורשה התקיים טקס הדלקת נרות חנוכה בהשתתפות בכירי הממשל ורבה הראשי של ישראל הרב דוד לאו.

הרב לאו הדליק את החנוכיה לצד הרב שלום סטמבלר, רב קהילת חב"ד בוורשה.

הרב הראשי סיפר כי מדובר באירוע מרגש מיוחד עבורו. "בשבילי מדובר בסגירת מעגל מרגשת במיוחד. כמעט כל משפחתי נספתה על האדמה הארורה הזאת וכאן אני זוכה להאיר את החושך באמצעות הדלקת נרות חנוכה ולהאיר בגאון את המורשת היהודית. דווקא כאן על אדמת פולין בה חשבו להכחידנו".

הרב שלום סטמבלר, שליח חב"ד בפולין ומי שעומד מאחורי הטקס שמתקיים כבר למעלה מ-13 שנים הוסיף כי "במקום כמו פולין יש חשיבות עצומה להדלקת נרות דווקא בפרלמנט הפולני. כשבכל אירופה ישנה אנטישמיות ויהודים נאלצים להחביא את זהותם, יש חשיבות רבה לכך שבכירי ממשל לצד רבנים מקיימים טקס יהודי שזוכה לתהודה תקשורתית ברחבי פולין".

במהלך החג צפויים להתקיים בוורשה מספר אירועי חנוכה נוספים. גולת הכותרת היא אירוע חנוכה במוזיאון היהודי בלב וורשה בו ישתתפו כ-500 חברי הקהילה.

ירוסלב סלין סגן שר התרבות הפולני ציין כי "בשבילנו תחיית התרבות היהודית בפולין חשובה מאוד. חלק מהזהות שלנו כפולנים זה התרבות היהודית וחשוב לנו לשמר את זה. אנחנו מקיימים דיאלוג פורה עם הרב סטמבלר ונציגים נוספים על מנת לחזק את הקהילה היהודית המקומית ולתת לה את הכלים לפרוח".