צעד קטן

"מקצצים את רזי ברקאי בשעה", כך זעקו הכותרות השבוע, ונתנו לנו המחשה שהקוזק הנגזל חי וקיים גם בישראל תשע"ט.

דביר עמר , כ"ח בכסלו תשע"ט

יקבל משבצת שידור עם בקרה מהשמאל. אמיר איבגי
יקבל משבצת שידור עם בקרה מהשמאל. אמיר איבגי
צילום: נדב כהן יונתן

במציאות מתוקנת צמצום זמן האוויר של שדרן שמחזיק במיקרופון ציבורי מדי בוקר במשך שעתיים כבר 23 שנים, היה נחשב לצעד מתבקש לצורך הבאת קולות חדשים ורעננים, אבל לא כשמדובר בתקשורת מגויסת לשמירת ההגמוניה של השדרן הישן והאידיאלי. וכפי שהתקשו להסתיר בעיתון 'הארץ' את הכותרת האמיתית של הסיפור: המגיש הוותיק והשמאלני שלנו הלך, ובמקומו בא אמיר איבגי מערוץ 20, שהודה בעבר כי הוא מחזיק בדעות ימניות, רח"ל.

אז אכן, מפקד גלי צה"ל שמעון אלקבץ עושה מאמץ לגוון את מגישי האקטואליה בתחנה, וקולות כמו אלה של השדרנים עירית לינור וישי שנרב, מתנחל עם כיפה על הראש, הם כבר חלק מהשיח בתחנה, ועדיין, אל תדאגו לחברים בשמאל. לצד הצמצום בשעות של רזי ברקאי הודיעו בגלי צה"ל כי תוכניתו של רינו צרור, נביא הזעם של השמאל, תוקדם בשעתיים כדי להתקרב לשעות ההאזנה. ואם לרגע עלו בראשכם ספקות, הסירו חשש מליבכם - אמיר איבגי לא יהיה לבד אלא יגיש את התוכנית יחד עם רינה מצליח מחברת החדשות, שרק לפני חודש הזכירה לנו ש"הימין רצח את רבין".

השיח על הצורך בגיוון ובאיזון לוח השידורים של גלי צה"ל מתנהל כבר כמה שנים, ונכון שנעשים ניסיונות לשיפור, אבל הפער החריף בין רוח העם וקולות החיילים ובין מגישי האקטואליה בתחנה דורש מהלכים יותר דרסטיים.