השר אריאל: "אין שום סיבה שנסראללה ישן בשקט"

שר החקלאות סייר בצפון ונפגש עם ראשי מועצות וחקלאים, בעקבות תחילת מבצע 'מגן צפוני' ובהמשך להצעת המחליטים לחיזוק החקלאות באזור.

חזקי ברוך , כ"ח בכסלו תשע"ט

השר אריאל במהלך הפגישה עם ראשי המועצות והחקלאים
השר אריאל במהלך הפגישה עם ראשי המועצות והחקלאים
צילום: דוברות השר

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל סייר הבוקר (חמישי) בגליל העליון ורמת הגולן, בעקבות מבצע "מגן צפוני" לניטרול מנהרות הטרור מלבנון.

במהלך הסיור עלה השר אריאל לתצפית בשטחים החקלאיים בגבול וקיים דיון עם ראשי מועצות מצפון הארץ.

"אין שום סיבה שנסראללה יישן בשקט במיטתו. מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש", אמר ביחס למבצע הצבאי.

הוא התייחס למפגשים שקיים עם החקלאים וראשי המועצות בצפון. "במהלך הפגישה עם ראשי המועצות, דנו באתגרים של החקלאים באזור בניהם, אתגר הבצורת. כפי שאמרתי בעבר אמשיך ואלחם נגד קיצוץ המים בחקלאות. בנוסף, בהמשך להצעת המחליטים לחיזוק הצפון החלטתי לקדם תוכנית תיירות חקלאית באיזור שתטיב עם האיזור כולו".

גיורא זלץ ראש מועצה אזורית הגליל העליון שאירח את המפגש אמר לשר, "הביטחון שלנו כאן בצפון נשען על חוסנו של צה"ל ועל החוסן הקהילתי והכלכלי, שהחקלאות היא מרכיב משמעותי בו. פגיעה בפרנסה של התושבים היא פגיעה בביטחונם".

זלץ ועמיתיו העלו בפני השר שורת נושאים לתמיכה, ביניהם טיפול בהקטנת פערי התיווך במחירי התוצרת החקלאית, קידום חוק עידוד השקעות הון בחקלאות, אישור למיגוניות לעובדים בשטחי החקלאות.

אורי דורמן יו"ר החברה לפיתוח הגליל, אמר לשר כי "ענף הבקר לבשר נמצא במצוקה וכי סעיף 16 בהסכם החלב יגרום לקריסתו".

עוד הוסיף דורמן כי "קיצוץ המים לחקלאות מחויב עכשיו בהכרזה של הממשלה לקראת שנת 2019 וחובה על הממשלה לקבוע עכשיו גם את רמת הפיצוי על הקיצוץ, כך שהחקלאים יוכלו לתכנן את השנה החקלאית הבאה".