"טראמפ אמר את האמת והכיר בהיסטוריה"

ראש הממשלה נתניהו ושגריר ארה"ב פרידמן הדליקו נרות חנוכה בכותל המערבי. "ישראל מקרינה עוצמה אל המזרח התיכון".

ערוץ 7 , כ"ח בכסלו תשע"ט

נתניהו ופרידמן מדליק נר חנוכה
נתניהו ופרידמן מדליק נר חנוכה
צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הדליק הערב (חמישי) נר חמישי של חנוכה ברחבת הכותל המערבי, יחד עם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ורעייתו.

בטקס השתתפו גם חיילים בודדים. ״יש כאן ניצחון גדול, התמדה והמשכיות גדולה של העם שלנו, שגובר על כל כללי ההיסטוריה בכוח האמונה ובכוח הרצון של עמנו", אמר נתניהו.

''היום אנחנו חוגגים 70 שנה לאחר הקמתה מחדש של מדינת ישראל. העוצמה של הרוח הזאת שמתבטאת ברחבי העולם במעמדה העולה של ישראל בעולם, בעוצמה המיוחדת שמוקרנת כאן אל תוך המזרח התיכון, מדינות ערביות ומוסלמיות, פה במזרח התיכון, באפריקה, באסיה ובמקומות אחרים, שרוצות בקרבתנו, בשלומנו ובקשרים איתנו.

"אני חייב להוסיף כאן את התמיכה האדירה שאנחנו מקבלים מממשלת ארה"ב ומנשיאה דונלד טראמפ. לפני שנה בדיוק הוא החליט החלטה היסטורית משום שיש לה חשיבות היסטורית ומשום שהיא הכירה בהיסטוריה. אי אפשר לקדם שלום על בסיס של שקרים וסופה של מדיניות שמבוססת על שקרים להתרסק על סלעי המציאות.

"הנשיא טראמפ, במהלך אמיץ ואמיתי, הכיר במה שאנחנו יודעים שקיים כאן לא רק מאז ימי המכבים, מאז ימי דוד המלך, 800 שנה קודם לכן. ההכרה בירושלים, במורשת שלנו ובקשר שאין לשום עם אחר ולשום עיר אחרת - הנשיא טראמפ פשוט אמר את האמת, והאמת היא הבסיס לכל והבסיס לשלום״, כך ראש הממשלה.

רב הכותל המערבי שמואל רבינוביץ' אמר בטקס "שנה בדיוק עברה מאז שארצות הברית הניפה שוב את לפיד הצדק והאמת, והכריזה על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים.

''הקשר העמוק הזה, בין שני העמים שהחירות פועמת בלבם, לא יינתק. הקשר בין שתי הקהילות היהודיות הגדולות בעולם – בארץ ישראל ובאמריקה – לא יינתק. ביקור נשיא ארה"ב וסגן הנשיא כאן בכותל המערבי היווה ביטוי עמוק לקשר הזה", הוסיף הרב רבינוביץ'.