מרכז מבקרים חדש לחברת החשמל

חוויה אינטראקטיבית וחדשנית על עולם החשמל

קובי פינקלר , א' בטבת תשע"ט

מרכז מבקרים חברת החשמל
מרכז מבקרים חברת החשמל
יוסי וייס

חברת החשמל השיקה מרכז מבקרים חדש, באתר תחנות הכוח אורות רבין שליד חדרה. המרכז החדשני פותח באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר, ומעניק חוויה חינוכית ייחודית לכל המשפחה.

המרכז כולל מתחם וירטואלי בו עוברים המבקרים חוויה לימודית ורגשית ייחודית מסוגה, באווירה בינלאומית העוסקת בהמצאת החשמל, התפתחות רשת החשמל, בצרכי ההולכה וההובלה של החשמל ובאתגרים והמורכבויות העומדים בפני חברת החשמל.

ההחלטה לקרוא למרכז המבקרים החדש והמודרני ע"ש האלוף במיל׳( יצחק (חקה) חופי ז"ל, מי שהיה מנכ"ל חברת החשמל, היא חלק מהתרבות הארגונית של חברת החשמל, הזוכרת ומכבדת את מורשתה, ובו בזמן יוצרת ובונה את העתיד.

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל אומר שהמרכז החדש, הוא למעשה תצוגת תכלית לידע, הניסיון והחשיבה הטכנולוגית המתקדמת שהחברה מיישמת לטובת ללקוחותיה.

במהלך הסיור, המבקרים עוברים חוויה בסגנוןIMAX ; סרטון המדמה תרחיש סייבר שחברת החשמל נאלצת להתמודד אתו עם הפעלה של המבקרים, ביקור אינטראקטיבי משולב בטכנולוגיה מתקדמת מסוגAugmented Reality (AR) של עולם מדומה על העולם הפיזי באתר תחנות הכוח "אורות רבין", כך שהמבקרים לוקחים חלק פעיל בחשיפת מבנים באמצעות מכונת רנטגן אישית.

במרכז החדש הושקעה מחשבה רבה, כך שהחוויה העוצמתית של המרכז החדש הופכת את המבקרים לחלק מסיפור החשמל. הסיפור עוטף אותם מכל הכיוונים ומרגש את כל החושים. כל ביקור במרכז מותאם לקהל היעד הרלוונטי, בהתאם לגיל ודגשים של הקבוצה, כך שהמתחם נראה ומרגיש אחרת וזה חלק מהקסם של המקום. מדריכי המרכז ישמחו לקבל את פני המבקרים, ולהעביר אותם את החוויה הלימודית המחשמלת של עולם החשמל.

חוויה לימודית אינטראקטיבית

המתחם החדשני כולל אפקטים וטכנולוגיה מהמתקדמות בעולם; מסכי LED ענקיים במתחם אשר מציגים אפקטים הקשורים לעולם החשמל בכל צורותיו- בגופנו, בטבע ובבית. במתחם כדור מגע ענק, חיישני חשמל סטטי שפועלים בתיאום לתכני ההדרכה. לאחר הסיור המשתתפים מוזמנים לבקר בגן מדעי חוויתי שנמצא במתחם המרכז העשוי מתוצרי חשמל ממוחזרים, ההופכים למתקנים המלמדים על דרכי ייצור חשמל אלטרנטיביות- אנרגיה מתחדשת.

במהלך החודשים הקרובים המרכז יפעל במתכונת הרצה ובחודש אפריל, לקראת חול המועד פסח יפתח לקהל הרחב. אורך הפעילות כ-30 דקות וישנה אפשרות להדרכה בעברית, ערבית ורוסית.