בני ברק: 'הפלג' וראש העיר מתקוטטים

עירית בני ברק מבקשת לפנות בית כנסת שהוקם על 'שטח ירוק' תוך הבטחה להעניק מבנה חלופי אך ב'פלג הירושלמי' מאיימים לפעול נגד הפינוי.

ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ט

עימות בבני ברק
עימות בבני ברק
ש. כהן. ערוץ 7

עירית בני ברק החלה בשבועיים האחרונים לפנות מבנים יבילים המשמשים כבתי כנסת ומוקמו על 'שטחים ירוקים' המיועדים לרווחת הציבור.

אחד מבתי הכנסת הוא בית הכנסת 'דרכי שמואל' בקריית הרצוג השייך למתפללי 'הפלג הירושלמי'. 'ב'פלג' רואים במהלך של ראש העיר פגיעה מכוונת כלפיהם והם מאיימים לנקוט בכל האמצעים כדי למנוע זאת.

במכתב ששיגרו בימים האחרונים לחברי מועצת העיר בני ברק הם טוענים כי קיבלו אישור על ידי ראש העיר היוצא חנוך זייברט וכי בכוונתם לעשות הכל כדי שהפינוי לא יבוצע.

"הרינו להודיע שבמסגרת חובתנו [חובת כל יהודי] למנוע פשע של הריסת בית כנסת, תהיינה ידינו חופשיות לפעול בכל דרך שהיא. אנו סבורים שחובתנו לעשות הכל - כולל הכל!! - למנוע ולעצור התנהלות ציבורית נפשעת שכזו", כתבו לחברי מועצת העיר.

עוד נטען כי במתחם המדובר בקרית הרצוג, רק בית הכנסת שלהם עתיד להתפנות.

בעירית בני ברק מכחישים וטוענים כי מדובר בהליך כולל לפינוי כלל השטחים הירוקים בעיר. עוד הבהירו גורמים בעיריה כי בכוונת ראש העיר להעניק למתפללי 'הפלג' שטח חלופי אולם הם מתעקשים שלא לאפשר את הפינוי בהליך של הידברות.