לקראת החורף: הסדרות שאתם חייבים להכיר

בזמן שהטמפרטורות צונחות והאקלים מתקרר, לנו לא נותר אלא להתמקם מול הטלוויזיה ולהתמכר לסדרה חדשה. אז מה יש למסך הקטן להציע?

ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ט

סדרות
סדרות
pexels
תקופת החורף היא תור הזהב של יצרני התוכן הטלוויזיוני. בכל מקום שבו האקלים מתקרר והטמפרטורות צונחות, רוב האנשים מעדיפים להישאר בבית ולהתמקם מול המסך הקטן. אם מוסיפים לזה מחירים נוחים של חבילות טלוויזיה, מבינים שכל שנותר לעשות הוא רק לבחור את הסדרה המתאימה.

הדגש בבחירת סדרה לחורף צריך להיות התאמה לטעם האישי. לאחר מכן ניתן לבחור האם לצפות בסדרה בסגנון בינג', או שמא להפריד בין הפרקים כדי לדאוג שבכל ערב יהיה משהו אחר לראות בטלוויזיה. לבסוף, ניתן להשוות בין התכנים לפי המלצות ויש גם סדרות שהן בגדר חובת צפייה.

הנה למשל 3 סדרות שכדאי לכם לראות בחורף הנוכחי:

1. NIGHTFLYERS

הסדרה NIGHTFLYERS מגיעה מבית היוצר של ג'ורג' מרטין, הסופר שכתב את סדרת הספרים "שיר של אש וקרח" שעליה מבוססת "משחקי הכס. מבחינתנו מדובר בחדשות טובות, כי מרטין ככל הנראה יודע לכתוב עלילה מרתקת שבה משולבות דמויות בדיוניות עם אירועים היסטוריים אמיתיים.

באופן ספציפי יותר, הסדרה NIGHTFLYERS מתארת קבוצה של אנשים שנדרשת לצאת למשימת הצלה של כדור הארץ. הבעיה מתחילה כאשר האיום שואף להשמיד את כולם ואין דרך מילוט לברוח ממנו. מה יקרה? נאלץ לחכות לתום החורף כדי לגלות.

2. לא בטוחה

אמנם לא מדובר בסדרה חדשה ורק לאחרונה היא עלתה לעונה 3, אך "לא בטוחה" יכולה להיות המרעננת הרשמית של החורף עבור מי שעדיין לא הכיר אותה. יוצרת הסדרה, איסה ריי, היא קומיקאית מפורסמת שכותבת על החיים באופן מעורר השראה.

הדגש בסדרה "לא בטוחה" הוא על החוויה של נשים שחורות בארצות הברית בכלל ובחוף המערבי בפרט. בנוסף, הבונוס הוא דמויות עמוקות, סטייל אופנתי מקורי ומוזיקה מעולה שמלווה את הסצנות המפתיעות. חוץ מזה, כל פרק של הסדרה נמשך כ-20 דקות אז תוכלו להכניס אותה בין תכנים אחרים וכבדים יותר.

3. עיר מקלט

בגזרת התכנים הישראליים, אחת הסדרות המסקרנות של החורף עומדת להיות "עיר מקלט". זו דרמת מתח שהופקה על ידי YES ובה חוקרת צעירה (שמגולמת על ידי השחקנית חני פירסטנברג) לוקחת אחריות על חקירת רצח שמתרחשת בלב תל אביב. בדרך לחיפוש אחר הרוצח האמיתי, החוקרת נתקלת בפוליטיקאים שמנצלים את הסיטואציה כדי להתקדם ובארגון פשע פיננסי שעושה עסקאות בלתי חוקיות עם מדינות מעבר לים.

כבר עכשיו אפשר לומר שהסדרה "עיר מקלט" מתארת נאמנה את מערכת היחסים בין מבקשי המקלט לבין כוחות גדולים וחזקים מהם. כמו כן, הסדרה מביאה למסך שחקנים ישראלים מעולים שיכולים להפוך את החורף הקרוב לחם מתמיד.