יוגב: קיצוץ תקציבי מול גל הפיגועים

בעקבות התגברות פיגועי הטרור בשטחי יהודה ושומרון יזום ח"כ מוטי יוגב דיון דחוף בוועדת החוץ והביטחון על הקיצוץ במרכיבי הביטחון.

עוזי ברוך , ב' בטבת תשע"ט

זירת הפיגוע בצומת עפרה
זירת הפיגוע בצומת עפרה
צילום: ענבל ראובני/TPS

על רקע פיגוע הירי בצומת עופרה יגיש ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) בקשה לדיון חירום בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, זאת בשל הקיצוץ המתמשך במרכיבי הביטחון בישובים ביהודה ושומרון.

לטענת יוגב, "מול התגברות הפיגועים והנפגעים בעת האחרונה ביו"ש, משרד הביטחון וצה"ל מציגים קיצוץ תקציבי, קיצוץ בכוחות ובמרכיבי הביטחון".

לדבריו, "באופן פשוט, זו פשיטת רגל של הערכת המצב התקציבית והמבצעית, במשימת ההגנה על יישובי ותושבי יהודה ושומרון".

"מחויבות ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל, להגן על תושבי הצפון, הדרום ויהודה ושומרון, מתוך אותה אחריות והערכת מצב של העמדת תקציבים וכוחות. אדרוש דיון דחוף בנושא, בוועדת החוץ והביטחון, על תכניות קיצוץ הסד"כ ביו"ש וקיצוץ תקציבי בהגנת היישובים ובמרכיבי ביטחון, בגזרה בה יש עליה בכמות הפיגועים והנפגעים, אדרוש הסברים לכך ממערכת הביטחון ודרישה להגדלת התקציבים והכוחות להגנה ביהודה ושומרון ובקעת הירדן".

במהלך הלילה (שני) חלה הידרדרות במצב התינוק שיולד בניתוח קיסרי לאחר שאמו בת ה-21 נפצעה קשה בפיגוע הירי, וכעת הוא מוגדר קריטי. מצבה של האם התייצב.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הבוקר לפיגוע וכתב: "מתפללים בדאגה לרפואת פצועי הפיגוע הנפשע וביניהם אם צעירה שהביאה חיים לעולם מתוך התופת. אני מייחל לרפואתם המהירה ומחזק את ידיי כוחות הביטחון כולם הדולקים אחר המחבלים ללא הרף".