"לחזק את ההגנה ולהסדיר את ההתיישבות"

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני בעקבות הפיגוע: "כשממשלה לאומית שכמוה לא הייתה עדיין מדשדשת בנושא ההתיישבות זה נותן למחבלים תאבון".

חזקי ברוך , ב' בטבת תשע"ט

חננאל דורני
חננאל דורני
צילום: חזקי ברוך

יו"ר מועצת יש"ע, חננאל דורני, מגיב היום (שני) בראיון לערוץ 7 לפיגוע הירי סמוך לעפרה, ומציין כי הפיגוע הנוכחי מצטרף לשורה של אירועי טרור נוספים בתקופה האחרונה.

"הפיגוע הוא המשך למספר פיגועים שהיו השנה לאחר מספר שנות שקט וזה מלמד שאי אפשר לנוח על זרי הדפנה", קובע דורני, "הערבים ביו"ש ובעזה לא זנחו את דרך הטרור כדרך שבה הם מנסים להכניע אותנו ולפגוע בהתיישבות".

דורני קורא לפעול בשתי דרכים על מנת לחזק את ההתיישבות: "לאחרונה קיבלנו הודעה על קיצוץ בתקציב במרכיבי הביטחון ובכוחות להגנה היישובים, זאת לא השעה לעשות את זה אנחנו עדיין במאבק יום יומי ולכן צריך לחזק את מרכיבי הביטחון ובוודאי לא לקצץ"..

"הדבר השני הוא הסדרת היישובים", קובע דורני ומוסיף, "אני כורך את הדברים לא כי 'על כל פיגוע נקים יישוב', אלא כי המפגעים והמחבלים חושבים שכך הם יוכלו לנצח אותנו. כשממשלה לאומית שכמוה לא הייתה עדיין מדשדשת בנושא ההתיישבות זה נותן להם תאבון והבנה שהדרך שלהם אולי מצליחה".

בפיגוע אמש נפצעו שישה בני אדם, אשה הרה כבת 21 שמצבה קשה, פצוע נוסף שמצבו קל עד בינוני וארבעה פצועים באורח קל.

בבית החולים שערי צדק חולץ העובר מבטנה של האם ההרה בניתוח קיסרי שנערך במקביל לניתוח להצלת חייה, אך לפנות בוקר התדרדר מצבו והוא מוגדר כעת קריטי. מצבה של האם התייצב.

מחקירה ראשונית של הפיגוע עלה כי רכב פלסטיני הגיע בכביש 60 לאזור תחנת האוטובוס בכניסה לעפרה. מחבל שישב ברכב פתח ממנו באש לעבר הישראלים שעמדו בטרמפיאדה. כוח צה"ל שהיה במקום ירה לעבר הרכב של המחבל וכנראה הצליח לפגוע ברכב. עם זאת, המחבל הצליח להימלט מהזירה.