12 עצורים בפרשת עוקץ הקשישים

העצורים חשודים ש"עקצו" קשישים תמימים, וגבו מהם במרמה מהם מאות אלפי שקלים במזומן, כשהם מתחזים לסוכני טלמרקטינג.

ערוץ 7 , ב' בטבת תשע"ט

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום:אייסטוק

המשטרה עצרה 12 בני אדם החשודים בביצוע עבירות של הונאה ומרמה נגד קשישים, בסכומים הנאמדים במאות אלפי שקלים.

המעצרים בוצעו בסיומה של חקירה סמויה שנוהלה במהלך השנה האחרונה על ידי מפלג ההונאה של משטרת מחוז ת"א, הרשות להגנת הצרכן, רשות המיסים והרשות להגנת הפרטיות, ולדברי המשטרה צפוים בפרשה מעצרים נוספים.

על פי החשד הונו החשודים בשיטתיות ולאורך זמן את קורבנותיהם, קשישים תמימים, ו"עקצו" מהם מאות אלפי שקלים במזומן, כשהם מתחזים לסוכני טלמרקטינג.

מהחקירה עלה כי השיטה פעלה כך: החשודים איתרו קשישים אשר מתעניינים או התעניינו בעבר במוצרים כלשהם. החשודים ביצעו שיחות טלפון לאותם קשישים, הציגו עצמם כמוכרים בחברות שונות להן העניקו שמות שונים, בשיטת הטלמרקטינג.

הקורבנות נענו להצעות החשודים ושילמו להם דמי חברות במועדון, זאת בתמורה להבטחה שיקבלו במתנה את המוצר בו התעניינו. בפועל, החשודים גבו מהקרבנות בגין כל עסקה אלפי שקלים, כראות עיניהם. הסיפור היה שב וחוזר על עצמו מדי תקופה כשהחשודים ממשיכים להונות את הקשישים ולשלשל במרמה כספים לכיסם.

כאמור, הבוקר עם מעבר החקירה מסמויה לגלויה, פשטו השוטרים וחוקרי רשויות האכיפה השותפות על בתיהם ובתי העסק של החשודים ועצרו אותם לחקירה בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון, מירמה בנסיבות מחמירות, זיוף, הונאה בכרטיס חיוב, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות עפ"י פקודת המיסים ועפ"י חוק הגנת הצרכן. במהלך הפשיטה נתפסו רכבי יוקרה וכן ציוד מחשוב רב אותם תבקש המשטרה לחלט בסיום ההליך .

החשודים יובאו מחר בשעות הבוקר לבית משפט השלום בת"א שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.