גבאי מגנה את זעתרה, אך מגבה את קליש

לראשונה מאז פרצה הסערה סביב מינוי רג'א זעתרה לסגן ראש העיר חיפה מתייחס יו"ר מפלגת העבודה למינוי, אך מגבה את ראש העיר עינת קליש.

חזקי ברוך , ב' בטבת תשע"ט

אבי גבאי, ראש סיעת המחנה הציוני בישיבת סיעה בבנין ה כנסת ב ירושלים
אבי גבאי, ראש סיעת המחנה הציוני בישיבת סיעה בבנין ה כנסת ב ירושלים
צילום: TPS

יו"ר המחנה הציוני בישיבת הסיעה: שר הבטחון עושה פוליטיקה מהבטחון

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, פתח את ישיבת סיעתו בכנסת בהתייחסות לפיגוע אמש בצומת עפרה, "מבקש לשלוח איחולי החלמה לנפגעים בפיגוע הטרור אמש בעפרה. סומך על כוחות הבטחון שיגיעו גם לחוליה הרצחנית הזאת".

לדבריו, "אין ספק שיש החמרה בחודשים האחרונים ביהודה ושומרון. תפקיד הממשלה לחזק בעת הזאת את הקשרים עם המתונים".

"בזמן שחיילי צה"ל שומרים על הביטחון שלנו שר הביטחון עושה פוליטיקה מהביטחון ואנחנו שוב רואים את הכישלונות של הממשלה בכל נושא", תקף גבאי את ראש הממשלה, "החל מהכישלון במינוי המפכ"ל, הקריסה של מערכת הבריאות וחדרי המיון, העובדים הסוציאלים שמבקשים כלים לעשות את עבודתם אבל זה לא מעניין את הממשלה. גם לא מעניינת אותה האלימות נגד נשים וראש הממשלה מציע להקים עוד ועדה על ועדה שכבר מונתה ואחר כך יתלונן על זה שאין משילות ושיש כאן הרבה ועדות. וגם את יוקר המחיה ממשיכים להעלות כאן. 6% במחירי החשמל. אלה התוצאות של מתווה הגז המושחת בו נלחמתי".

בתשובה לשאלה אודות מינוי נציג חד"ש בחיפה, רג'א זעתרה, לסגן ראש העיר אמר גבאי, "מעולם לא שמעתי עליו ואני כמובן מגנה ומתקומם נגד הדברים שאמר. יש בהם נבזות וגם צביעות. רק צבועים יכולים להתלונן על היחס שלנו לפלסטינים ולתמוך בבאשר אסד רוצח ההמונים. הצביעות לא מסתיימת בזה. זעתרה כמו אלה שתקפו אותו השבוע הם הפוליטיקה של הקיצונים שמחפשים להקצין בכדי לבלוט במקום לחבר אותנו. אני מגנה את ההתבטאויות תומכות הטרור של נציג מפלגת חד"ש בחיפה".

"אבל אני רוצה להזכיר לאזרחי ישראל: מי שמחזק את החמאס, מי העביר להם מזוודות כסף זה נתניהו. ראש ממשלה שחזק בדיבורים וחלש במעשים", הוסיף גבאי.

עם זאת, גבאי העניק גיבוי לראשת העיר חיפה עינת קליש, "שוחחתי היום עם ראשת עיריית חיפה, עינת קליש. יש לה אתגר לא פשוט לקיים חיים משותפים בעיר עם 20 אחוז ערבים ומי שרואה את הקואליציה שלה מבין את זה. מדגל התורה דרך הבית היהודי וישראל ביתנו ועד חד"ש".