"חיזבאללה יחטוף מכות כמו שלא דמיין"

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר בגבול הצפון ושיגר איום לעבר חיזבאללה לתגובה חריפה במקרה שהארגון ינסה להתנגד למבצע "מגן צפוני".

ערוץ 7 , ג' בטבת תשע"ט

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו והרמטכ"ל גדי איזנקוט קיימו היום (שלישי) הערכת מצב ביטחונית בפיקוד הצפון עם מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק ומפקדים בכירים נוספים.

נתניהו קיבל סקירה ביטחונית על התקדמות מבצע "מגן צפוני" ועל פעילות הכוחות בגזרה. לאחר מכן ראש הממשלה שוחח בסוגיות מבצעיות עם המח"טים הגזרתיים והמג"דים שנמצאים עם יחידותיהם בתעסוקה מבצעית בגבול הצפון. בתום הסקירות נפגש נתניהו עם המפקדים והחיילים הנמצאים בשטח.

במהלך הביקור בצפון אמר נתניהו, "נפגשתי עכשיו עם הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הצפון, המח"טים והמג"דים ועכשיו נשוחח עם החיילים. אני מתרשם מהרוח שקיימת פה לפני כל דבר אחר ויש גם תוצאות. חשפנו עכשיו את המנהרה השלישית- אנחנו מפרקים באופן שיטתי את נשק המנהרות".

לדבריו, "הדבר החשוב ביותר זה ההיערכות שקיימת כאן גם ברוח וגם בחומר לתגובה חזקה מאוד אם החיזבאללה יעשה את הטעות הגדולה ויחליט לפגוע בנו או להתנגד לפעולה שאנחנו עושים. חיזבאללה יחטוף מכות שהוא לא יכול אפילו לדמיין. הדבר החשוב ביותר הוא הרוח של המפקדים והלוחמים, והיא חזקה ואיתנה והם ערוכים היטב".

"חיזבאללה חשב שהוא חופר בלי הפרעה. אנחנו ידענו ותכננו וזה לא דלף. שמרנו על הסוד, תכננו את זה בקפידה. אנחנו מבצעים בדיוק את מה שתכננו, אבל אנחנו ערוכים גם לבלת״מים. יש פה עוצמת אש כבירה. אנחנו ערוכים לזה ואנחנו גם בנויים לזה מכל הכיוונים", ציין נתניהו.

ראש הממשלה הדגיש, "המבצע ימשך כמה שצריך והוא עובד כרגע בקצב טוב מאוד, אפילו מקדים קצת את לוח הזמנים. הוא ימשך כמה שצריך עד שנשלול לגמרי את נשק המנהרות מהחיזבאללה. תחשבו מה היה קורה פעם, תחשבו שלא היינו עושים את זה, תחשבו שבאיזה יום סגריר בערפל, חיזבאללה מגיח מן המנהרות וחוטף לנו אנשים, תחשבו באיזה מצב מדינת ישראל הייתה יכולה להימצא עם מסעות הרג וחטיפה של חיזבאללה לתוך שטחנו, דבר שלא היה מאז 48'. תתארו לכם מה קרה ותבינו שמדובר כאן בצעד גדול חשוב מאוד. הניסיונות לבטל את זה, להגחיך את זה - הם המגוחכים. יש כאן צעד חשוב מאוד".

"זה מבצע גדול מאוד וחשוב לביטחון ישראל. כל אחד מבין את זה רק אם הוא חושב מה היה קורה אם לא היינו עושים את זה והם היו עושים את זה לנו. אני מעריך שחיזבאללה מבין שאנחנו ערוכים היטב לכל ניסיון של תגובה שלו והוא מעריך שיש לנו כוח עצום כאן מולו. אני אומר לכם כרגע שיש לו הערכת חסר", הוסיף נתניהו.

בהמשך דבריו התייחס נתניהו למשלחת צה"ל היוצאת היום לשיחות ברוסיה, "הערב תצא משלחת של צה"ל למוסקבה לפי הסיכום שלי עם הנשיא פוטין. היא תסביר את המבצע שאנחנו עושים כאן והיא תבהיר בצורה חד-משמעית שישראל שומרת לעצמה את הזכות והחובה לפעול נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה, גם של חיזבאללה בסוריה ושל גרורותיה של איראן פה, בניסיונן לחפור מנהרות מתחת לגבול. אנחנו נעשה כל מה שצריך ואני מעריך שהמסר הזה יעבור בצורה מאד בהירה גם לעמיתינו הרוסים".

מוקדם יותר איתרו לוחמי צה"ל מנהרת טרור התקפית נוספת שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. בהודעת דובר צה"ל נאמר כי תוואי המנהרה נמצא בשליטת הצבא ואינו מהווה איום. המנהרה מולכדה על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליה מצדה הלבנוני מסכן את חייו. צה"ל פועל בשעות אלה לביצוע תהליך מחקר על תוואי המנהרה.

''האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל", נכתב בהודעת דובר צה''ל. ''כוחות צה"ל ממשיכים לפעול על פי התוכנית הסדורה שאושרה להמשך איתור וחשיפת מנהרות טרור''.