השר ישראל כץ: "המשימה: להכפיל את ההתיישבות"

השר ישראל כץ סייר היום בבנימין וחנך את מחלף אדם ורמזור בצומת גבעת אסף הסמוכה לבית אל שנועדו להקל על פקקי התנועה בכביש 60.

רפאל לוי , ג' בטבת תשע"ט

השר ישראל כץ בגבעת אסף
השר ישראל כץ בגבעת אסף
צילום: רפאל לוי

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, סייר היום (שלישי) בבנימין וחנך את מחלף אדם ואת הרמזור בצומת גבעת אסף הסמוכה לבית אל.

השר אמר לערוץ 7 כי זהו יום טוב לבנימין, "חנכנו היום במקביל את מפרידן אדם שזה פרויקט גדול, את הרמזור כאן שזה פרויקט בינוני וביחד הם נותנים איכות חיים, ביטחון ובטיחות וגם תנועה לכל מי שגר כאן. המטרה שלנו היא להבטיח את איכות החיים ולאפשר להתיישבות להתפתח ולהכפיל את עצמה".

לדבריו, "דווקא לאור כל הפיגועים ולאור הפיגוע הנבזה ואנחנו כמובן מאחלים בריאות לכל הפצועים ולתינוק שנאבק על חייו, ואנחנו מאפשרים אמצעים להתיישבות להתפתח ולהכפיל את עצמה זאת צריכה להיות המשימה של מדינת ישראל. להכפיל את ההתיישבות, להסדיר את עפרה, להסדיר את כל ההתיישבות אחרי עשרות שנים".

"אנחנו מקדמים תכנית אסטרטגית בהיקף רחב מאוד של כבישים של רכבות קלות של מוקדי סיכון ורמזורים כדי להפוך את אזור יהודה ושומרון לחלק מהנורמה הישראלית של מדינה מפותחת ומחוברת", הוסיף כץ.

השר כץ אמר כי יפעל לשיפור כביש הגישה לבית אל, "אחרי שעשינו את שני המיזמים האלה (מחלף אדם ורמזור גבעת אסף ר.ל) אנחנו נפעל לאפשר את החיבור הזה עם כביש בעל תנאים יותר טובים. זה חלק מהמיזמים הגדולים והמשלימים כדי לאפשר כאן לתנועה לזרום".

ראש מועצת בית אל, שי אלון, דיבר על השינוי שחל ביהודה ושומרון כשתושבים החלו לפעול לקידום איכות החיים ולא רק נאבקים על הקיום. בהמשך שיבח אלון את השר כץ על תמיכתו ועשייתו למען תושבי יהודה ושומרון ולמען כל תושבי ישראל: "מדינת ישראל זכתה ששר שיודע לעבוד מכהן כל כך הרבה שנים ושומר על רציפות תיפקודית".

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, סיפר על השינויים בכבישי בנימין בשנים האחרונות ואמר כי עד לפני שלוש שנים התכנית לטיפול במוקדי סיכון לא פעלה ביו"ש והמצב השתנה. גנץ גם התייחס לפיגוע הירי הקשה שהתרחש לפני יומיים וקרא לממשלה לפעול להסדרת היישוב עפרה.