"בקרוב - חניה חינם לתושבי ירושלים"

ראש עיריית ירושלים משה ליאון הנחה את מנכ''ל העירייה להעניק שעה או שעתיים חניה בחינם לתושבי העיר.

עדו בן פורת , ד' בטבת תשע"ט

משה ליאון
משה ליאון
צילום: דניאל שטרית

ראש עיריית ירושלים משה ליאון השתתף בכנס לציון 40 שנה למכון ירושלים למחקרי מדיניות, וסיפר כי הבטחתו מתקופת הבחירות להעניק חניה בחינם לתושבי העיר תצא לפועל בקרוב.

לדבריו, בשנת 2019 תהיה חניה בחינם לתושבי ירושלים, ''ואני רוצה להסביר למה זאת לא הבטחה פופוליסטית: אני לא מדבר על חניה ליום שלם, אלא מישהו שמגיע לעשות קניות וצריך לשלם עם הפנגו את השעה הראשונה והשניה, זה לא הגיוני ולא חכם.

"יכול להיות ששבעה שקלים לשעה לא משפיע על כולם אבל יש גם כאלה שכן, ולכן הנחתי את מנכ"ל העירייה שהתקציב של 2019 יכלול בין שעה לשעתיים חינם לתושבים", סיפר ליאון.

ראש העיר סיפר כי לטעמו אין בעיה בכך שחללי העבודה יהיו פתוחים בשבת. "זה לא חילול שבת בפרהסיה, אין לי בעיה עם זה, מצידי שכל העיר תהיה מלאה במתחמי WeWork".

על מזרח ירושלים אמר ליאון כי "ביום ירושלים האחרון החליטה הממשלה להשקיע שני מיליארד שקל במזרח העיר. אך זו לא חכמה רק לתקצב אלא על מה להוציא. יש פיגור רציני מאוד ממש לא אנושי בכל מה שקשור לתשתיות ולשירותים.

''אני באמת מתכוון להיכנס לנושא הזה ולצמצם את הפערים באופן מוחלט. הרי לא יכולים לבוא ולהגיד אנחנו בעד ירושלים מאוחדת ולאחד מזרח ומערב אבל להזניח את הצד המזרחי. ניתנו לנו הכלים ועכשיו רק צריך להשתמש בהם.

''עבדתי הרבה עם מנהיגי מזרח ירושלים, יש עם מי לדבר, יש עם מי לעבוד, כשאתה רוצה לסלול כביש אז יש שם הרבה עבודה אבל צריך לבצע את זה ולא להישבר".

על ההגירה השלילית מהעיר אמר ראש העיר ירושלים כי "אם ההגירה השלילית תצטמצם לאפס אני אהיה הכי מאושר בחיים, אני חושב שזה בידיי ואני מסוגל לעשות את זה. צריך לבנות ולעודד את הצעירים לגור כאן. אני חושב שאני מסוגל לעשות את זה ואני אעשה את כל המאמצים לעשות את זה".