חוטובלי ביקרה את שירה איש-רן: "תמשיכו להתפלל"

סגנית שר החוץ ביקרה את בני הזוג איש רן שנפצעו בפיגוע בצומת עפרה, "לא הפסיקו להודות על הנס הגדול של ההתאוששות של שירה".

חזקי ברוך , ד' בטבת תשע"ט

שירה ובעלה ביום החתונה
שירה ובעלה ביום החתונה
צילום: באדיבות המשפחה

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) ביקרה הבוקר (רביעי) את שירה איש-רן בבית החולים שערי צדק, ארבעה ימים לאחר שנפצעה קשה בפיגוע ירי בצומת עפרה.

חוטובלי אמרה בצאתה מבית החולם, "ביקרתי היום את שירה ועמיחי שנפגעו בפיגוע הירי הקשה בעפרה. פגשתי שתי משפחות מופלאות, משפחת סילברשטיין ומשפחת איש רן, שלא הפסיקו להודות על הנס הגדול של ההתאוששות של שירה, ועל כל התפילות של עם ישראל בכל רחבי העולם.

''בשמם אני רוצה לבקש: תמשיכו להתפלל. לצערנו הרב התינוק של שירה ועמיחי עדיין בסכנת חיים. לרפואת: שירה יעל בת ליאורה שרה ולרפואת התינוק הקטן", הוסיפה סגנית השר.

אמש ביקר את הפצועים ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. "פגשתי במשפחה אצילית, אנשים מלאי אמונה, אנשים גיבורים שהם תפארת מדינת ישראל. אולם הביקור הזה גם חידד בי את החשיבות של שינוי הפרדיגמה. לא ייתכן שנהיה רק מגיבים", אמר דגן.

''מדינת ישראל מאבדת את ההרתעה. צריך לעשות שינוי חשיבה אסטרטגי דרמטי גם להקים ישוב חדש כתגובה וגם לעשות פעולות תגמול כנגד קיני המחבלים והרשות הפלסטינית שמסיתה לטרור", הדגיש ראש מועצת שומרון.

במהלך הלילה האחרון חל שיפור נוסף במצבה של שירה. היא עירנית, לא מונשמת ולא מורדמת. במצב הילוד אין שינוי והוא מוסיף להיות קריטי.

אריאל סילברשטיין, אחיה התאום של שירה איש רן, סיפר הבוקר כי "מצבה של אחותי משתפר, דיברתי איתה אתמול והיא מרגישה יותר טוב. כרגע היא מאושפזת בטיפול נמרץ וצפוי לה שיקום ארוך. התינוק עדיין במצב קריטי ואנחנו מבקשים מכולם להתפלל", אמר האח בראיון ל"חדשות הבוקר" בערוץ 12.

אריאל סיפר כי אחותו ''כל הזמן שואלת על התינוק, אנחנו תמיד אומרים לה את האמת אבל לא תמיד את כל האמת. אתמול היא נפגשה לראשונה עם בעלה מאז חזרה להכרה והיה מאוד מרגש, נתנו להם את הזמן שלהם אבל כשהיינו שם, אמרנו לעצמנו שהם פשוט זוג מתוק עם זוגיות מדהימה. הדבר הראשון שבעלה עמיחי (שנפצע אף הוא באורח קל) אמר לה הוא - את מדהימה".

האח תיאר מה זכור לשירה מרגעי האימה באותו הערב. "מהפיגוע היא זוכרת שדיברה עם חברה בטרמפיאדה ופתאום ראתה הבזקים צהובים מהרכב ונפלה.

"אנחנו מרגישים חיבוק מעם ישראל, סומכים על מערכת הביטחון ומקווים שהמערכת הפוליטית תיתן להם את האפשרות למצות את הדין עם המפגעים השפלים", סיכם אריאל סילברשטיין.