ח"כ ביטן בחאן אל-אחמר: חובה להחיל ריבונות

חבר הכנסת דוד ביטן, סייר בחאן אל אחמר יחד עם תנועת רגבים, ביוזמת 'הפורום הלאומי בליכוד' ובליווי משטרת ישראל.

חזקי ברוך , ד' בטבת תשע"ט

ח"כ ביטן במהלך הסיור בחאן אל אחמר
ח"כ ביטן במהלך הסיור בחאן אל אחמר
צילום: רגבים

חבר הכנסת דוד ביטן סייר היום (רביעי) במאחז הבדואי הבלתי חוקי, חאן אל-אחמר, יחד עם תנועת רגבים, ביוזמת 'הפורום הלאומי בליכוד' ובליווי משטרת ישראל.

"צריך לפנות אותם מיד. הגיע הזמן, מכיוון שיש החלטת בית משפט", אמר ביטן. "כמו שפינינו בעקבות החלטת בית משפט, למרות שלא רצינו, יישובים ומבנים בהתיישבות הישראלית, כך צריך לעשות גם בהתיישבות הבדואית".

ביטן הוסיף כי "ההתערבות של האיחוד האירופי, לצערי הרב, היא בושה וחרפה. במישור הבינלאומי דבר כזה לא יכול לקרות ולא קורה בפועל בשום מקום. אנחנו רואים את האיחוד האירופי גם מסייע לאיראן, קורה משהו שם – אנטי אמריקאי ואנטי ישראלי. יש פה משהו לא בריא ולא טוב במדיניות הבינלאומית. ישראל נפגעת מזה וזה לא צריך לקרות".

בתום הסיור הצהיר ביטן כי "הליכוד חייב, אם לא עכשיו, אז לפחות בכנסת הבאה, להחיל את הריבונות על שטחי C על מנת לסיים את כל העניין הזה. יש לצרף את כל גושי ההתיישבות למדינת ישראל ולחוק הישראלי".

מאז הודיע ראש הממשלה נתניהו כי חאן אל אחמר יפונה 'בקרוב מאוד' כלשונו, חלפו כחודשיים. במהלך השבועות האחרונים הגיעו לסייר במקום שורה ארוכה של חברי כנסת מהליכוד, הדורשים לממש את פסק הדין של בג"ץ ולהשלים את האכיפה.