השגריר פרידמן: "אין סיבה שהערבים בישראל לא ישגשגו"

שגריר ארה"ב בישראל פרסם מאמר בעיתון הפלסטיני 'אל קודס' ובו דיבר על החשיבות של שילוב המגזר הערבי בכלכלת ישראל.

ניצן קידר , ד' בטבת תשע"ט

דיוויד פרידמן
דיוויד פרידמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, פרסם היום (רביעי) מאמר דעה בעיתון הפלסטיני 'אל קודס' בנוגע לשילוב הנכון של המגזר הערבי בשגשוג הכלכלי הישראלי, כהגדרת פרידמן.

"בטווח הקצר של 70 שנותיה כאומה עצמאית, ישראל הפכה את עצמה לאחד הכלכלות החזקות ביותר בעולם. ישראל היא סיפור הצלחה. עם זאת, נותרו חלקים משמעותיים של החברה הישראלית. בפרט, ניתן לעשות יותר כדי להבטיח כי אזרחי ישראל הערבים יהנו מהיתרונות של הפיתוח הכלכלי", כותב פרידמן.

לדבריו, "האזרחים הערבים מהווים יותר מ-20% מאוכלוסיית ישראל, אך הם מייצגים רק 8% מהתמ"ג הישראלי ורק 3% מעובדי תעשיית ההיי-טק. אין סיבה שהקהילה הערבית לא תוכל לשגשג לצד מגזרים אחרים".

"אני מאמין שהמפתח לשיפור המעמד הכלכלי של הערבים אזרחי ישראל הוא באמצעות השילוב. כאשר ביקרתי בנצרת לפני כמה חודשים, התרשמתי מאוד מן היכולות האינטלקטואליות והיצירתיות של האנשים שפגשתי בחממה העסקית בנצרת. השבוע חברה שגרירות ארה"ב למשרד לשוויון חברתי כדי להדגיש את החיוניות של אנשי הסטארט אפ מהמגזר הערבי", הוסיף השגריר.

לדבריו, "המשק הישראלי יכול להפיק תועלת ניכרת מהיתקלות מהכוח והיצירה שנמצאים במגזר הערבי. שיעור אחד שלמדנו בארצות הברית הוא שכאשר אנו מגדילים את הגיוון החברתי, אנו יוצרים קהילות חזקות יותר ומלוכדות יותר התורמות לצמיחתה ולשגשוגה של המדינה כולה".

"חברה ישראלית משגשגת, המעניקה לכל אזרחיה את ההזדמנות לשגשג, תהפוך את ישראל למדינה שיכולה לייצר ביתר קלות שלום בר קיימא עם שכנותיה. ארה"ב מוכנה להשקיע בכך", סיכם השגריר.