מועצת יש"ע נפגשה עם אלוף פיקוד מרכז

ראשי המועצה העלו בפני האלוף פדן את הבעיות הביטחוניות המרכזיות ואת החששות של התושבים. "ההתיישבות וצה"ל משלבים זרועות באופן קבוע"

ערוץ 7 , ד' בטבת תשע"ט

ראשי מועצת יש"ע עם האלוף פדן
ראשי מועצת יש"ע עם האלוף פדן
צילום: דוברות מועצת יש"ע

מפקד פיקוד מרכז אלוף נדב פדן נפגש היום (רביעי) עם ראשי מועצת יש''ע.

בפגישה נדונו שני נושאים מרכזיים: הביטחון במרחב יהודה ושומרון לאור הפיגוע האחרון בצומת עפרה ואירועים נוספים ונושא הבעיות הקשות בתחבורה בכבישי האזור.

האלוף סקר בפני המשתתפים את תמונת המצב הנוכחית ואת המהלכים השונים שנעשים על מנת לאתר את המחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים.

כמו כן, נדונו ההשלכות המסוכנות של קיצוץ במרכיבי הביטחון ביישובים ובחיילי הגנת היישובים.

בתחום התחבורה, העלו ראשי המועצות בבנימין ישראל גנץ ושי אלון את המהלכים הנדרשים לביצוע על מנת להקל בטווח הקצר על התושבים את התנועה במעברים ובכבישים בבנימין ובאזור. כמו כן, סקרו השניים את הפתרונות בתחום התשתית לטווח הארוך שמיועדים לקום באזור בנימין ובכניסה לירושלים.

יו''ר מועצת יש''ע חננאל דורני אמר לאחר הפגישה, "שמענו על הפעילות הרחבה של צה''ל להגנת האזור בכלל וסביב הפיגועים האחרונים בפרט. שמחנו לפגוש אלוף אחראי ורציני שמשקיע זמן ומחשבה ופועל בצורה נחושה לחיזוק הביטחון והחיים האזרחיים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן".

"ההתיישבות וצה"ל משלבים זרועות באופן קבוע על מנת להבטיח את החיים התקינים במרחב זה למען תושבי האזור. לאחר הפגישה, בה שותפנו על ידי האלוף במאמציהם של כוחות הביטחון לתפיסת המחבלים בפיגועים האחרונים, אנו סמוכים ובטוחים כי פיקוד מרכז וחיילי צה"ל ירדפו ויתפסו את המחבלים השפלים כבר בזמן הקרוב", סיכם דורני.