יוסף כהן ויובל מור-יוסף נרצחו בפיגוע ירי בגבעת אסף

יובל מור יוסף (20) מאשקלון ויוסף כהן (19) מירושלים הם הלוחמים שנרצחו בפיגוע ירי בגבעת אסף. לוחם נוסף וצעירה מבית אל נפצעו קשה.

עדו בן פורת , ה' בטבת תשע"ט | עודכן: 18:56

יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד
יובל מור יוסף ויוסף כהן הי"ד
צילום: דובר צה"ל

סמל יובל מור-יוסף הי"ד ורב-טוראי יוסף כהן הי"ד הם שני הלוחמים מחטיבת כפיר שנרצחו היום (חמישי) בפיגוע הירי בגבעת אסף שבבנימין. שניהם שירתו בגדוד "נצח יהודה" של חטיבת כפיר.

סמל יוסף כהן ז"ל מירושלים היה יתום מאב, אמו התחתנה בשנית עם טייס קרב בחיל האוויר שחזר בתשובה ונהיה אברך.

הלווייתו תתקיים מחר ב-10:30 בבית הלוויות ברחוב שמגר בירושלים. משם הוא יובא למנוחת עולמים בהר הזיתים ולא בחלקה צבאית. סמל-ראשון יובל מור-יוסף ז"ל יובא למנוחות מחר בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי באשקלון.

מור יוסף מאשקלון שוחח עם אביו לפני הפיגוע וסיפר לו שלמרות שהיה אמור לצאת הביתה הוא התנדב להחליף כמה מחבריו כדי שיוכלו לנוח. לחברו שלח הקלטה בוואטסאפ: "אם אתה עובר בגבעת אסף, אל תשכח אותי אחי. אוהב אותך".

דודו של יובל, סמי מור יוסף, ספד לו, "משאת חייו הייתה לשרת ביחידה קרבית, זה מה שהוא עשה ורצה. הוא התעקש ללכת לקרבי, למרות המצב בארץ. הוא מאוד נהנה בשירות, תרם והתנדב. אבא שלו דיבר איתו הבוקר ויובל אמר לו שהוא אחרי משמרת לילה, היה צריך לצאת הביתה, אך התנדב להחליף אחרים בגזרה כדי שהם יוכלו לנוח".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין נפגש בעבר בלשכתו עם הלוחם יובל, "לפני שנה וחצי הגיע נער מאשקלון ללשכתי, רגע לפני גיוסו לצה"ל. עיניו היו טובות וליבו היה מלא בתחושת שליחות. היום מרצח שפל כיבה את האור בעיניו של יובל, שנפל במערכה המתמשכת על זכותנו לחיות בארצנו. הלב ממאן להאמין", כתב אדלשטיין הערב.

"העיר אשקלון איבדה היום את אחד מטובי בניה", אמר ראש העיר אשקלון, תומר גלאם, שביקר בבית המשפחה. "פגשתי משפחה ערכית ומסורה שעולמה חרב עליה ברגע אחד. אין מילים שיוכלו לנחם הורים שצריכים לטמון את ילדיהם. אין שום הסבר הגיוני לכך. גם לא צריך להיות. ממשלת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש בכל הנוגע לטיפול בטרור, כי ברור מאליו שמשהו פה לא עובד". הלוויתו של סמל ראשון מור יוסף תתקיים מחר בבית העלמין הצבאי באשקלון.

בפיגוע נפצעו באורח קשה לוחם צה"ל וצעירה בת 20 - שירה סבג מבית אל. החייל שנפצע נותח בראשו בבית החולים הדסה. הניתוח היה מורכב והשתתף בו צוות מומחים בנוירוכירורגיה ובכירורגיה פלסטית. לאחר הניתוח נמסר מבית החולים כי מצבו של החייל מוסיף להיות קשה מאוד ועדיין נשקפת סכנה לחייו.

שירה סבג שנפצעה באורח קשה נותחה בבית החולים שערי צדק ומצבה מוגדר עדיין קשה ויציב. מבית החולים נמסר כי הניתוח התנהל כשורה והפצועה נפגשה עם הוריה. היא בהכרה מלאה.

מתחקיר ראשוני עולה כי המחבל הגיע עם רכב לאזור גבעת אסף, ירד ממנו, יצא לעבר הטרמפיאדה ופתח באש מדויקת לעבר אנשים שעמדו בצומת.

כתוצאה מהירי נרצחו שני החיילים. חייל נוסף ואזרחית נפצעו באורח קשה. המחבל לאחר הירי חזר לרכב ובעזרת מחבל נוסף שהיה ברכב נמלט מהמקום ללא פגע. צה"ל תגבר כוחות והטיל כתר על העיר רמאללה.

יובל עם אדלשטיין, שני משמאל
צילום: עצמי