המילים האחרונות של יוסי

יוסף כהן הי"ד שנרצח בפיגוע בגבעת אסף אמר למשפחתו בשבת האחרונה: "אני מודה לקדוש ברוך הוא שיש לי את הזכות להגן על עם ישראל".

ערוץ 7 , ה' בטבת תשע"ט

אביו של יוסי כהן הי"ד בראיון לחדשות עשר
אביו של יוסי כהן הי"ד בראיון לחדשות עשר
צילום: חדשות עשר

הרב אליהו מירב, אביו של יוסי כהן הי"ד, הלוחם שנפל בפיגוע הירי בצומת גבעת אסף, סיפר לחדשות עשר על בנו ודיבר בכאב על הפילוג הגובר בחברה הישראלית.

"יוסי היה נשמה יפה וטהורה, הוא עשה שליחות, שלחנו אותו באהבה גדולה", סיפר אביו למהדורה המרכזית. "כשישבנו בסעודת שבת וכל אחד הודה על משהו, יוסי אמר: 'אני מודה לקדוש ברוך הוא שיש לי את הזכות להגן על עם ישראל בגופי'. יוסי היה נשמה טהורה, ילד של מסירות נפש, שרק רצה לעזור מאז שהוא ילד קטן, והשם לקח אותו".

החייל יוסי כהן, שנפל בפיגוע בצומת אסף

"הוא היה ילד יקר ואוהב, היינו גאים בו והוא בנו, שלחנו אותו מתוך תחושה עמוקה של שליחות משום שאנחנו מאמינים שאנחנו מוכרחים כולם יחד לעזור ולתת, על זה גדלנו. אלה ערכים נצחיים של אהבת אדם והבריות, שום פוליטיקה לא תזיז את זה. חבל שהשכול מחבר בינינו. אולי נזכה פעם שאהבה תחבר בינינו?".

"שירתתי בצה"ל וחזרתי בתשובה אחרי מלחמת יום הכיפורים. אני ישראלי, אני תוצר של משבר בחברה הישראלית החילונית", סיפר הרב מירב. "אני מבין שכל אחד צריך לחיות באמונתו ועל פי ערכיו, אבל הכבוד ההדדי מוכרח להישמר, מוכרחים לשים סוף לשנאה הזאת, אי אפשר כך לחיות. אי אפשר לבנות בית ומדינה בצורה הזאת. מעבר לכל הוויכוחים, למה להיפגש בשכול ולומר אנחנו אחים, בואו ניפגש בשמחות".

הרב מירב סיפר ששלח את בנו לשרת לשירות בגדוד נצח יהודה "באהבה, מתוך תחושה של שליחות".

האב השכול הוסיף בדמעות, "יוסי היה בחור ישראלי, חרדי, לב זהב, לתפארת עם ישראל ממש. יוסי רצה להיות רופא שיניים אחרי הצבא, ועכשיו הוא שומר עלינו מלמעלה".