"כולך אהבה, כולך נתינה, כולך נשמה"

לוחם "נצח יהודה" יוסף כהן הי"ד שנרצח בפיגוע בגבעת אסף, מובא למנוחות בירושלים. ''לא ידענו, לא האמנו, לא חשבנו''.

חזקי ברוך , ו' בטבת תשע"ט

הלווית יוסף כהן הי"ד
הלווית יוסף כהן הי"ד
צילום: חזקי ברוך

יוסף כהן הי"ד, לוחם גדוד "נצח יהודה" בחטיבת ''כפיר'' שנרצח בפיגוע בגבעת אסף, מובא למנוחות הבוקר (שישי) בירושלים.

הלווייתו נערכת בבית הלוויות "שמגר" ומשם תמשיך לחלקת ברסלב בהר הזיתים. הלוחם השני שנרצח בפיגוע - יובל מור יוסף הי"ד - יובא למנוחות בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי באשקלון.

''לא ידענו, לא האמנו, לא חשבנו, כולך זהב, כולך זהב טהור, בן 19 וחצי, אפילו לא 20", ספד לו אביו החורג הרב אליהו מירב. "יוסף, ילד מתוק, ילד צדיק, לא האמנתי שנגיע לרגע הזה. כולנו מאמינים שה' נתן וה' לקח.

"כמה שנים גידלתי אותך, ילד נפלא, קדוש, טהור, כולך אהבה, כולך נתינה, כולך נשמה. כמה שנים גידלתי אותך, ילד נפלא, קדוש, טהור, כולך אהבה, כולך נתינה, כולך נשמה", הוסיף האב שפרץ בבכי.

"די לשנאת אחים, די לשנאת החינם, זה בלתי נסבל, שכולם יבינו שאנחנו עם אחד. יוסף, תעלה למעלה ותנחם משם את אימא שלך היקרה, את האחים שלך היתומים", הוסיף הרב מירב.

רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר אמר בהלוויה "אויבי ישראל רוצים להכחיד אותנו אבל אנחנו בטוחים שעם קדושים כאלה אף אחד לא יוכל להכניע אותנו. אנחנו אומרים למנוח - תהיה שליח ציבור של כל עם ישראל כולו ולא תנוח, תביא את צעקתנו לפני ה', התפילה שלך טובה משלנו, ה' מקבל אותך בזרועות פתוחות''.

יוסף (יוסי) כהן הי"ד, תושב ירושלים בן 19, היה יתום מאב, אמו התחתנה בשנית עם טייס קרב בחיל האוויר שחזר בתשובה. יוסף שירת כחייל בגדוד "נצח יהודה" של חטיבת כפיר.

עשרות בני אדם ליוו את הלוחם למנוחת עולמים, בהם ראש העיר ירושלים משה ליאון, רבה של ירושלים הרב אריה שטרן, תת אלוף דוד זיני, סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן וחברי הכנסת מוטי יוגב ואורן חזן.

הרב אליהו מירב, אביו החורג של יוסי כהן הי"ד, סיפר אתמול לחדשות עשר על בנו ודיבר בכאב על הפילוג הגובר בחברה הישראלית.

"יוסי היה נשמה יפה וטהורה, הוא עשה שליחות, שלחנו אותו באהבה גדולה", סיפר אביו למהדורה המרכזית. "כשישבנו בסעודת שבת וכל אחד הודה על משהו, יוסי אמר: 'אני מודה לקדוש ברוך הוא שיש לי את הזכות להגן על עם ישראל בגופי'. יוסי היה נשמה טהורה, ילד של מסירות נפש, שרק רצה לעזור מאז שהוא ילד קטן, והשם לקח אותו".

החייל יוסי כהן, שנפל בפיגוע בצומת אסף

"הוא היה ילד יקר ואוהב, היינו גאים בו והוא בנו, שלחנו אותו מתוך תחושה עמוקה של שליחות משום שאנחנו מאמינים שאנחנו מוכרחים כולם יחד לעזור ולתת, על זה גדלנו. אלה ערכים נצחיים של אהבת אדם והבריות, שום פוליטיקה לא תזיז את זה. חבל שהשכול מחבר בינינו. אולי נזכה פעם שאהבה תחבר בינינו?".

"שירתתי בצה"ל וחזרתי בתשובה אחרי מלחמת יום הכיפורים. אני ישראלי, אני תוצר של משבר בחברה הישראלית החילונית", סיפר הרב מירב. "אני מבין שכל אחד צריך לחיות באמונתו ועל פי ערכיו, אבל הכבוד ההדדי מוכרח להישמר, מוכרחים לשים סוף לשנאה הזאת, אי אפשר כך לחיות. אי אפשר לבנות בית ומדינה בצורה הזאת. מעבר לכל הוויכוחים, למה להיפגש בשכול ולומר אנחנו אחים, בואו ניפגש בשמחות".

הרב מירב סיפר ששלח את בנו לשרת לשירות בגדוד נצח יהודה "באהבה, מתוך תחושה של שליחות".

האב השכול הוסיף בדמעות, "יוסי היה בחור ישראלי, חרדי, לב זהב, לתפארת עם ישראל ממש. יוסי רצה להיות רופא שיניים אחרי הצבא, ועכשיו הוא שומר עלינו מלמעלה".טוען....