נהרס בית המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד

כוחות צה"ל הרסו היום את בית משפחת המחבל שהשליך לוח שיש על הלוחם רונן לוברסקי ז"ל והרג אותו, במחנה הפליטים אל-אמערי ברמאללה.

עוזי ברוך , ז' בטבת תשע"ט

הריסת בית המחבל
הריסת בית המחבל
צילום: דובר צה"ל

הרס בית המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד

כוחות צה"ל הרסו את בית משפחת המחבל שהשליך בחודש מאי האחרון לוח שיש על כוח של לוחמי דובדבן במהלך פעילות במחנה הפליטים אל-אמערי ברמאללה.

מדובר צה"ל נמסר כי לוחמי צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול וכוחות המנהל האזרחי הרסו את המבנה בן ארבע הקומות בו התגוררה משפחת המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד.

במהלך הפעילות התפתחו מספר הפרות סדר אלימות בהן השתתפו עשרות פלסטינים, שיידו אבנים לעבר הכוחות. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים לכוחותינו.

בפעילות הכוחות, להריסת ביתו של המחבל השתתפו גם לוחמי יחידת "דובדבן" אשר גם איתרו ולכדו את המחבל. הריסת הבית יצאה אל הפועל לאחר שבג"ץ דחה לפני כשבועיים עתירה נגד הרס הבית - זאת לאחר שבין היתר, התעוררה מחלוקת האם יש להרוס את המבנה כולו, או רק את הקומה בה התגוררה משפחת המחבל.

לוברסקי ז"ל נפצע באורח אנוש כתוצאה מהשלכת לוח השיש הכבד במהלך פעילות מבצעית למעצר פעילי טרור שביצעו בעבר פיגועים - ומת מפצעיו בבית החולים כעבור יומיים. במהלך הפעילות התקרבו הלוחמים לבניין ואז הושלכה מלמעלה פלטת השיש שפגעה בלוברסקי. הוא חבש קסדת פלדה לראשו ואת המיגון הנדרש, אך משקלו של לוח השיש גרם לפציעתו האנושה.