אבו מאזן: לבנות מיד את בית המחבל

חוסיין א-שיח', בכיר הרשות הפלסטינית, אמר בריאיון לתקשורת המקומית כי יו"ר הרשות הנחה לבנות באופן מיידי את ביתו של המחבל הרוצח.

ערוץ 7 , ז' בטבת תשע"ט

אבו מאזן
אבו מאזן
צילום: רויטרס

אבו מאזן הורה לבנות מחדש את בית המחבל שהרג את רונן לוברסקי, כך אמר היום (שבת) חוסיין א-שיח', בכיר הרשות הפלסטינית, בריאיון לטלוויזיה הפלסטינית.

א-שיח' צוטט בחדשות עשר, "אבו מאזן עוקב מקרוב אחר האירועים האחרונים בגדה והוא עורך שיחות רבות עם גורמים אזוריים ובינ"ל כדי להפסיק את המתיחות. הוא הורה לבנות מחדש, ובאופן מיידי את ביתה של משפחת אבו חמיד שפוצץ הבוקר במחנה הפליטים אל-אעמרי".

א-שיח' הוסיף כי אבו מאזן צפוי לצאת מחר לעמאן לפגישה עם המלך עבדאללה במטרה לבחון את ההתפתחויות האחרונות.

הלילה הרסו כוחות הביטחון האת בית משפחת המחבל אסלאם אבו חמיד שבפאתי רמאללה. אבו חמיד השליך לוח שיש והרג את לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי, במהלך פעילות מבצעית.

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך הפעילות התפתחו מספר הפרות סדר אלימות בהן השתתפו עשרות פלסטינים שיידו אבנים לעבר הכוחות. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. אין נפגעים לכוחותינו".

בשעות הבוקר התקשר מפקד דובדבן לאביו של החייל, ולדימיר לוברסקי, כדי לבשר לו על ההריסה. בפעילות הכוחות השתתפו גם לוחמי יחידת דובדבן, שאף היו חלק מאיתור ולכידת המחבל בחודש יוני.