צה"ל איתר מנהרת טרור רביעית בצפון

מנהרת טרור התקפית נוספת שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל אותרה בסוף השבוע. תוואי המנהרה מולכד ומי שיכנס אליה מלבנון יסכן את חייו.

ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ט

עבודות צה"ל לחשיפת המנהרות בגבול לבנון
עבודות צה"ל לחשיפת המנהרות בגבול לבנון
צילום: דובר צה"ל

לוחמי צה"ל איתרו במהלך סוף השבוע מנהרת טרור התקפית נוספת שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל.

תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום, כך נמסר מדובר צה"ל. הודעה בנושא נמסרה לראשי הרשויות הרלוונטים.

בצה"ל מדגישים כי התוואי של המנהרה הנוכחית, כמו יתר התוואים, מולכד על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו.

"צה"ל פועל בשעות אלה לביצוע תהליך מחקר על תוואי המנהרה, במקביל להמשך מימוש הפעולות בתוואים השונים על פי תוכנית. האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל", נאמר בהודעה.

בסוף השבוע פרסם משרד החוץ הצרפתי הודעה רשמית בה הוא נוזף בלבנון, בעקבות גילוי מנהרות הטרור של חיזבאללה בגבול הצפון.

"אנו מודאגים מהגילויים האחרונים של ישראל לגבי המנהרות שנחפרו בשטחה מלבנון על ידי החיזבאללה. מדובר בהפרת החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם הקוראת להפסקת אש לאורך הקו הכחול בין לבנון וישראל", אמר דובר משרד החוץ הצרפתי.

הוא הוסיף כי "צרפת הביעה את דאגתה בפני הרשויות הלבנוניות ותמשיך בדיאלוג צמוד בנושא המצב בדרום לבנון. צרפת קוראת לכל הצדדים להפגין זהירות ואיפוק".

עוד אמר הדובר כי ארצו דורשת שמועצת הביטחון של האו"ם תדון בנושא המנהרות. "צרפת מזכירה את דבקותה ביישום מוחלט של החלטה 1701 לאור ההתדרדרות האזורית החמורה ודורשת שההתפתחויות החדשות יעלו בהקדם לדיון במועצת הביטחון של האו"ם".