הבית היהודי: נתניהו משותק מאימת המשפטנים והאג

לאחר ששרת המשפטים שקד העלתה את דרישת הבית היהודי למנות את בנט לשר ביטחון התפתחו חילופי דברים קשים בין שרי הממשלה.

ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ט

נתניהו בישיבת הממשלה. הבוקר
נתניהו בישיבת הממשלה. הבוקר
צילום: חזקי ברוך

חילופי דברים קשים התפתחו לפני הצהריים (ראשון) בישיבת הממשלה השבועית על רקע הפגנת תושבי יו"ש מחוץ לישיבה והטרור הגובר ביו"ש.

על פי הדיווח בחדשות 2 החלו חילופי הדברים לאחר ששרת המשפטים הודיעה כי היא נמנעת בהצבעה על הפיכת ראש הממשלה נתניהו לשר ביטחון במינוי קבוע והסבירה, "אני אמנע, בנט צריך להיות שר ביטחון".

שר החינוך נפתלי בנט הצטרף לדברים ואמר לראש הממשלה נתניהו, "אתה לא יכול להיות שר ביטחון. הפרצה בגדר זה לא בג"ץ, זה צה"ל".

ראש הממשלה נתניהו הגיב בחריפות לדבריו של בנט ואמר לו, " אתה עושה מעשה נואל. שמענו על האולטימטומים שלך". בנט לא נותר חייב והשיב לנתניהו, "חבל שבטרור לא נלחמים כמו בנו".

בשלב זה התערב בחילופי הדברים שר התחבורה ישראל כץ, שאמר על נתניהו, "הוא יכול להיות גם שר ביטחון וגם שר חוץ". בתגובה לדברים תקפה השרה שקד את השר כץ והאשימה אותו בחנופה לנתניהו, "אל תחרטט, אתה מתחנף כדי לקבל את החוץ".

השר אלקין תקף אף הוא את בנט ואמר לו, "זו בדיחה לגלגל את האחריות המשפטית על ראש הממשלה כשתיק המשפטים אצל איילת שקד מהמפלגה שלך. אתה הופך את הדיון לפוליטי במקום עקרוני. לקשור לפירצה בחומה בבית אל זו בדיחה. היא התרחשה שהיה שר ביטחון במשרה מלאה (איווט). לגלגל את האחריות לראש הממשלה זו בדיחה כשתיק המשפטים נמצא בידיים של הבית היהודי".

השרה שקד הגיבה לטענותיו של אלקין ואמרה לו, "שרי המשפטים מטעם הליכוד עשו קולות של שטיח לא כדאי לך לפתוח את זה". השר חיים כץ הגיב לטענותיה ואמר, "שקד צודקת".

מאוחר יותר הגיבו במפלגת הליכוד על חילופי הדברים הקשים בישיבת הממשלה, "בנט פתח את הבוקר בהפגנה נגד הממשלה שבה הוא חבר, ולאחר מכן המשיך למופע אימים ילדותי בישיבת הממשלה בניסיון נואש לקבל את תיק הביטחון", נאמר בהודעת הליכוד, "ביטחון ישראל הוא מעל לפוליטיקה ותיק הביטחון הוא לא סידור עבודה או ג׳וב לנפתלי בנט".

נציין כי בהפגנת ראשי יו"ש השתתפו גם השרים אופיר אקוניס, זאב אלקין, חיים כץ ויריב לוין.

ממפלגת הבית היהודי נמסר בתגובה, "ראש הממשלה נתניהו משותק מאימת המשפטנים והאג. האויב מזהה זאת ולכן הפסיק לפחד. במקום להילחם בבית היהודי, הגיע הזמן שראש הממשלה ייחלץ מאזיקי הפייק משפט והפייק מוסר, ויילחם בטרור".

גורם בסביבת ראש הממשלה ממשיך לתקוף את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. "בניסיון הנואש שלו לקבל את תיק הביטחון, בנט לא מפסיק לפזר שקרים. מצ״ב הציוץ שלו שבו הוא מטעה בכוונה את הציבור".

הגורם מוסיף "רק לדוגמה: בניגוד לדבריו, בתי המחבלים של רוצחי אלכסנדר לבלוביץ, לבנה מליחי, יוסף קירמה ונעמה ואיתם הנקין - נהרסו על ידי צה"ל. יתר הבתים שהזכיר בנט נמצאים בעיכובים משפטיים. אם לבנט חשוב העיקרון ולא הג׳וב, שיפנה לשרת המשפטים איילת שקד ויבקש לזרז את הריסתם. עד אז - מוטב שישתוק ויפסיק לשקר".