האפקט עבד: נהריה חזרה לנצח

אחרי שהחזירה את מאמנה בשלוש השנים האחרונות, אריק אלפסי, חזרה עירוני נהריה לנצח בליגת העל בכדורסל כשהביסה את הפועל ת"א 90:76

נרי וייס , ח' בטבת תשע"ט

זיו הערב. מחייך לראשונה העונה
זיו הערב. מחייך לראשונה העונה
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

זה כבר הפך לדבר שבשגרה - אפקט חילופי המאמנים הוא כבר עובדה מוכחת ומנצחת. חמישה הפסדים רצופים רשמה עירוני נהריה בליגת העל בכדורסל, חמישה הפסדים בהם כאלה שהיו בעיקר בשל בעיות אופי שמהם סובלת קבוצה שיורדת ליגה.

אחרי השבוע הסוער שעבר עליהם, הגיעו הערב (ראשון) הקבוצה מהצפון עם המאמן החדש-ישן, אריק אלפסי שחזר לקדנציה נוספת במועדון אותו אימן עד לקיץ האחרון במשך שלוש עונות, אל היכל הדרייב-אין שבתל אביב והוכיחו כי הספידו אותם מוקדם מדי.

פתאום שחקני נהריה נראו טובים יותר, מחוייבים יותר, רוצים יותר ובעיקר - שולטים, הרבה יותר.

הסגולים מהעיר הצפונית הובילו מהפתיחה ולא נתנו לרגע למארחים התל אביבים את האפשרות לחזור למשחק, על אף ניסיונותיהם הרבים לעשות זאת. פתאום יפתח זיו וניב משגב הצעירים להטו, נאנה פולאנד היה בלתי עציר עם 16 נקודות בהם גם סל מחצי מרחק במהלך הרבע האחרון והמכריע ונהריה נראתה כמו קבוצה לא רעה בכלל.

זה נגמר עם 90:76 לזכות האורחים מהצפון שיוצאים מהמקום האחרון בטבלה.

התל אביבים, שהגיעו אמנם למשחק הביתי עם סגל קצר צריכים לבוא בטענות בעיקר לעצמם לאחר ששחררו את רפי מנקו שהיה כל כך חסר להם. עד כמה היה חסר? שחקני הספסל שלהם קלעו רק 2 נקודות הערב.

לאדומים אין הרבה זמן להתאושש כי ביום שישי מחכה להם משחק מול הפועל חולון ובשבוע הבא הם מתארחים באשדוד בשמינית גמר גביע המדינה - הפסדים בשני המשחקים הללו עשויים להכריע את גורלו של דני פרנקו, מאמנם - האם אפקט חילופי המאמנים יתרחש בקרוב גם אצל הפועל ת"א? תשובות בקרוב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il