נגד אג'נדת הלהט"ב, אך צריך לתמוך בהם

הרבנית חווה מנצבך מתנועת "בוחרים במשפחה" מסבירה מדוע האג'נדה הלהט"בית פוגעת ברבים אך מציינת את הצורך לתמוך בנערים שחווים בלבול.

יוני קמפינסקי , ט' בטבת תשע"ט

הרבנית חווה מנצבך
הרבנית חווה מנצבך
צילום: ערוץ 7

הרבנית חווה מנצבך, אשת חינוך ומטפלת משפחתית החברה בתנועת "בוחרים משפחה", מסבירה בראיון לערוץ 7 את הסכנות ביצירת מודל משפחתי חדש.

"חוק הפונדקאות למעשה אומר שבני זוג מאותו מין והורים בודדים נכנסים לאותו תור של אימוץ עם הורים רגילים. ברוך ה' ישראל היא מדינה שאין בה עודף של מאומצים. יש פה משהו לא הוגן כלפי הילדים. ילד שיכול לקבל משפחה של אבא ואמא שמחוייבים בחופה וקידושין ולחיות יחד לאורך ימים, יגיע לידיים של אבא יחיד או אמא יחידה או שני גברים ושתי נשים. מבחינת טובת הילד זה גרוע. מבחינת המשפחות שממתינות לאימוץ זה גרוע", אומרת מנצבך.

מנצבך מוסיפה, "מושג המשפחה היום נתון במתקפה מאוד קשה. אם לפני שנות החמישים היה מאוד ברור שמשפחה היא בסיס של החברה, היום תוקפים את כל המוסכמות. ברגע שאין מחוייבות של איש ואשה ושכינה ביניהם, הכל פתוח".

"העובדה שאנשים חיים בלי קדושה, לפי תאוות ומקריות, מזמנת לפתחנו את האסון הבא. כי הרי כשבני זוג מאותו מין צריכים להביא ילדים לעולם חסרה להם עוד צלע", היא אומרת.

עם זאת, לדעת הרבנית מנצבך יש להפגין סובלנות כלפי מי שיש להם תהיות באשר לזהותם. "כאנשים דתיים יש לנו אחריות להיזהר מאוד מלפגוע. כמו שאנחנו לא משפילים מחללי שבת ואוכלי טריפות צריך להיזהר באנשים שנטייתם שונה, אין שום היתר לשפוך את דמם".

"צריך לתמוך בהם ולהסביר להם. אני קוראת לכל מי שמחנך בני נוער, תהיו קשובים, אל תיבהלו, תנו לילדים עם שאלות ונטיות את החיבוק והתמיכה. זה מגיע להם", מסכמת הרבנית.